LIVE UPDATES
Sport

VIDEO / ‘Festë’ te Milani, klubi nderon Stefano Piolin për 100 stolat kuqezi…

26 Tetor 2021, 04:07 Nga DOSJA
VIDEO / ‘Festë’ te Milani, klubi nderon Stefano Piolin për

ITALI – Milani nderon Stefano Piolin, i cili arriti 100 stolat kuqezi në ndeshjen kundër Bolonjës. Trajnerit iu dha një medalje përkujtimore nga drejtori teknik Paolo Maldini para gjithë ekipit, i cili më pas, falënderoi: “E gjitha falë jush, nuk e di nëse dikush do ta marrë si kërcënim, por pres për të bërë të paktën po kaq shumë”,- tha me shaka trajneri parmixhan.

“Kanë kaluar dy vjet nga ajo ndeshje Milan-Lecce, më 20 tetor, – tha Maldini në fjalën e tij. – Urime trajner, këto janë 100 të parat e një numri që është e vështirë të thuhet se cili do të bëhet. Jemi vërtet të lumtur me këtë moment historik të rëndësishëm.”

Për Piolin kjo është detyra më e gjatë në karrierën e tij. Në fakt ai ishte ndalur në 97 stola me Bolonja, midis 2011 dhe 2014 dhe 91 me Lazion, midis 2014 dhe 2016.

Ai mori drejtimin e Milanit nga Giampaolo në tetor 2019, ndërkohë që e ka drejtuar skuadrën kuqezi në 78 ndeshje në Serie A (48 fitore, 17 barazime, 13 humbje), 6 herë në Kupën e Italisë (2 fitore, 3 barazime, 1 humbje) dhe 16 herë në Kupat e Europës (6 fitore, 5 barazime, 5 humbje).

Në fund të sezonit, Stefano Pioli mund të hyjë në “Top 10” trajnerët me më shumë paraqitje në stol në historinë e klubit të Milanit.

The award ceremony for your ? appearances in the Rossonero dugout: another hundred of these games, Coach! ?

La premiazione per le tue ? panchine rossonere: altre cento di queste partite, Mister! ? #SempreMilan pic.twitter.com/fxVSMlvpSj

— AC Milan (@acmilan) October 25, 2021

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport 16 herë në kupat e europës arriti 100 stolat kuqezi ë ndeshjen kundër bolonjës koronavirusi ne itali milani nderon stefano piolin nga giampaolo seria a 16 herë në kupat e europës arriti 100 stolat kuqezi ë ndeshjen kundër bolonjës koronavirusi ne itali milani nderon stefano piolin nga giampaolo seria a

Sondazh

Poll

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë