LIVE UPDATES
Sport

Wolfsburg shkarkon Van Bommel, i pari në Bungesligë! Frontzeck i përkohshëm…

26 Tetor 2021, 05:21 Nga DOSJA
Wolfsburg shkarkon Van Bommel, i pari në Bungesligë! Frontzeck i

GJERMANI – Vjen edhe shkarkimi i pare i një trajneri në Bundesligë. Mark Van Bommel, ish-lojtar i Barcelonës, Bayern Munich dhe i Milanit, nuk është më trajner i Wolfsburgut, një karrierën të cilën e ka nisur para tri vitesh, si asistent te Australia.

Ish-mesfushori holandez e kishte nisur mire në klubin sakson, duke fituar pesë ndeshje në të gjitha garat, por në ndeshjen e parë për Kupën e Gjermanisë ndaj një klubi të kategorisë së katërt, gaboi duke bërë gjashtë zëvendësime gjatë ndeshjes dhe humbur ndeshjen në tavolinë.

Gjithsesi, fatale për Van Bommel ishte humbja 2-0 ndaj Freiburgut të shtunën, e cila erdhi pas humbjeve ndaj Salzburgut, Union Berlin dhe Borussia Monchengladbach. Raportohet se ndihmës trajneri Michael Frontzeck, do të kryejë detyrën e trajnerit të përkohshëm. Trajneri i përkohshëm 57-vjeçar më herët ka drejtuar Kaiserslautern, St. Pauli, Hannover dhe Gladbach.

Wolfsburgu, i cili kishte përfunduar i katërti në kampionatin e kaluar të Bundesligës, duke fituar të drejtën e pjesëmarrjes në fazën e grupeve të Champions League. Ai në vendin e fundit në një grup, ku bëjnë pjesë Sevilla, Lille dhe Salzburgu.

Të shtunën e 30 tetorit, në javën e 10-të të Bundesligës do të luajë në transfertë ndaj Bayer Leverkusen, ndërkohë që me 13 pikët e grumbulluara renditet në vendin e nëntë.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport bayer leverkusen bayern munich dhe i milanit ish-lojtar i barcelonës ishte humbja 2-0 ndaj freiburgut të shtunën mark van bommel më trajner i wolfsburgut në javën e 10-të të bundesligës një trajneri në bundesligë bayer leverkusen bayern munich dhe i milanit ish-lojtar i barcelonës ishte humbja 2-0 ndaj freiburgut të shtunën mark van bommel më trajner i wolfsburgut në javën e 10-të të bundesligës një trajneri në bundesligë

Sondazh

Poll

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë