LIVE UPDATES
Politike

VD-Debati për energjinë/ Ahmetaj: Nuk do rritet çmimi. Tabaku: Ju nuk keni vizion

14 Tetor 2021, 10:57 Nga DOSJA
VD-Debati për energjinë/ Ahmetaj: Nuk do rritet çmimi. Tabaku:

TIRANË– Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj deklaroi gjatë seancës së Kuvendit të Shqipërisë, se nuk do të ketë rritje të çmimit për qytetarët shqiptarë. Ai tha se do të kujdeset dhe për pjesën tjetër që nga opozita quhen oligarkë, si dhe shtoi se kriza do të përballohet. Nga ana tjetër, deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi se mazhoranca nuk ka asnjë vizion se ku po shkon ekonomia e se vendi po varfërohet çdo ditë e më shumë.


Ahmetaj: Sa i përket krizës energjitike, nuk ka rritje çmimi për qytetarët. Do kujdesemi edhe për pjesën tjetër që ju e quani oligarkë por që nuk janë. Janë punëdhënës, pavarësisht se një ditë i quani të tillë dhe një ditë i quani oligarkë. Ne do ta përballojmë krizën. Nuk e rrisim çmimin. Ministrja po merret përditë me atë punë. Gjithë aksesi do të shkojë për blerjen e energjisë. Ju lutem për nderin tuaj votoni kundër dekretit të presidentit.

Tabaku: Sa herë kemi ardhur në këtë Kuvend kanë futur duart në xhepat e qytetarëve. Po ndaloni vaksinimin tha. Kur po ndajnë për Teatrin duke sfiduar edhe Gjykatën Kushtetuese. Nuk e di ajo qeveri që ndryshon 4 herë në vit buxhetin. Ministrja tha se do ulim borxhin për të ulur borxhin. Flasin për programe, nuk ka një vizion se ku është ekonomia, ku po shkon? Nuk krahasohemi dot. Sot Shqipëria po varfërohet çdo ditë e më shumë. Çdo gjë që thonë këtu është gënjeshtër. Si mund të konsiderhet si meritë. Vaksinimi është 1% e asaj shumë që do të miratojmë sot. Po e shohim si oportunitet për të bërë kontrata.

LAJMI KRYESOR: LIVE- Kuvendi, ‘përplasjet’ për minutazhin, Basha debaton me Ramën (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Politike Politike arben ahmetaj Jorida Tabaku seance plenare 14 tetor 2021 arben ahmetaj Jorida Tabaku seance plenare 14 tetor 2021

Sondazh

Poll

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës