LIVE UPDATES
Sport

Cristiano Ronaldo “shkarkon” Solskjaer: reagimi i tij në fushë është viral!…

26 Tetor 2021, 16:31 Nga DOSJA
Cristiano Ronaldo “shkarkon” Solskjaer: reagimi i tij në

ANGLI – Pas humbjes së tmerrshme 0-5 nga Liverpool, kaos te Manchester United. Aventura e Ole Gunnar Solskjaer tani duket se ka marrë fund, me zërat gjithnjë e më këmbëngulës për rikthimin e Antonio Contes në Premier League në stolin e “Djajve të Kuq”.

Ekipi duket se e ka shkarkuar edhe teknikun: video e Cristiano Ronaldos që u bë virale, është elokuente. Gjatë humbjes në “Old Trafford”, portugezi tundet në mesin e fushës në mënyrë konfuze. Një tallje me lëvizjet e trajnerit të tij?

Tabloidët britanikë janë të sigurt se po. “Disa kanë spekuluar, se portugezi mund të ketë qenë duke iu referuar taktikave të Solskjaer, i cili zgjodhi të shtypte skuadrën e Jurgen Klopp, – thekson “Mirror”. – Qasja taktike e United ka ngjallur kritika të gjera pasi Liverpooli mund të luante lehtësisht nga prapa dhe depërtonte rrezikshëm përpara. Linja e “Djajve të Kuq” ishte në lëvizje pa pushim.”

Një hipotezë tjetër është se Ronaldo po shprehte zhgënjimin e tij për mbrojtjen e United, “që dukej si një rrëmujë e çorganizuar”, ose se ishte i zemëruar me Bruno Fernandes, “për shkak të një sërë pasimesh të tij të gabuara”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport “djajtë e kuq” “the reds”-at e liverpoolit të jurgen klopp antonio contes në premier league aventura e ole gunnar solskjaer humbjes në “old trafford” kaos te manchester united në stolin e “djajve të kuq” pas humbjes së tmerrshme 0-5 nga liverpool video e cristiano ronaldos “djajtë e kuq” “the reds”-at e liverpoolit të jurgen klopp antonio contes në premier league aventura e ole gunnar solskjaer humbjes në “old trafford” kaos te manchester united në stolin e “djajve të kuq” pas humbjes së tmerrshme 0-5 nga liverpool video e cristiano ronaldos

Sondazh

Poll

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'