LIVE UPDATES
Sport

Roma nuk ka respektuar parametrat e “Fair-Play”-it financiar, frikë nga UEFA…

26 Tetor 2021, 06:01 Nga DOSJA
Roma nuk ka respektuar parametrat e “Fair-Play”-it financiar,

ITALI – Asambleja e jashtëzakonshme e Romës, për rritjen e kapitalit, është thirrur për t’u mbajtur më 26 nëntor. Mbledhja e aksionerëve vjen pas vendimit të bordit drejtues, i cili ka vendosur t’u paraqesë aksionarëve propozimin për shtyrjen e afatit të ekzekutimit të rritjes së kapitalit deri më 31 dhjetor 2022 dhe rritjen e shumës maksimale deri në 460 milionë të pjesës së pjesëtueshme.

Rritja e kapitalit ofrohet si opsion për të gjithë aksionerët, në përputhje me kërkesat e reja të kapitalit të shoqërisë. Shtyrja e afatit për ekzekutimin e rritjes së kapitalit dhe rritja e shumës maksimale, janë të nevojshme në funksion të evolucionit financiar të AS Romës. Mbledhja e radhës më 26 nëntor është e nevojshme edhe për miratimin, ndër të tjera, të pasqyrave financiare të 30 qershorit 2021.

Në deklaratën e fundit të miratimit të pasqyrave financiare, që i referohet pasqyrave financiare të 30 qershorit 2021, Roma ka bërë të ditur se nuk ka respektuar plotësisht kufijtë e “Fair-Play”-t Financiar. “Në bazë të shifrave përfundimtare më 30 qershor 2021, është regjistruar një devijim nga kërkesat e UEFA-s për periudhën raportuese 4-vjeçare, – thuhet në dokument.

Prandaj, kompania duhet të ketë më shumë informacion ekonomiko-financiar dhe më pas, Organi i Kontrollit Financiar të Klubit (CFCB), mund të kërkojë çdo sqarim kontradiktor për vlerësimet e rastit”. Siç specifikohet në vetë dokumentin “nuk është e parashikueshme, sot se çfarë vendimi do të merret nga CFCB në përfundim të analizës së thelluar të përshkruar më sipër”. Ka mundësi që UEFA të hapë një procedurë për të sanksionuar klubin, por nuk përjashtohet as e kundërta.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport ‘el larguero’ asambleja e jashtëzakonshme e romës evolucionit financiar të as romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali kufijtë e “fair-play”-t financiar për shtyrjen e afatit të ekzekutimit referohet pasqyrave financiare ‘el larguero’ asambleja e jashtëzakonshme e romës evolucionit financiar të as romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali kufijtë e “fair-play”-t financiar për shtyrjen e afatit të ekzekutimit referohet pasqyrave financiare

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha