LIVE UPDATES
Bota

"Nuk mund të ndaloj së martuari, kam bërë 11 dasma me nëntë burra", habit 52-vjeçarja amerikane: I 12-ti më la

Monette, një stiliste nga SHBA, u shfaq në TLC's 'Addicted to Marriage', ku shpresonte të gjente një bashkëshort të 12-të dhe të fundit. Por fatkeqësisht nuk shkoi ashtu siç kishte planifikuar Monette.

2 Korrik 2022, 14:19 Nga d.a.
"Nuk mund të ndaloj së martuari, kam bërë 11 dasma me
Monette Dias

SHBA- Një grua ka mbetur e shkatërruar pasi martesa e saj e 12-të u prish. Monette Dias, 52 vjeç, nuk mund të ndalet së martuari, me shpresën për ta gjetur atë dhe për të pasur një fund përrallor.

Sipas The Sun, Monette, një stiliste nga SHBA, u shfaq në TLC's 'Addicted to Marriage', ku shpresonte të gjente një bashkëshort të 12-të dhe të fundit. Por fatkeqësisht nuk shkoi ashtu siç kishte planifikuar Monette.

Është vërtet e dhimbshme për mua të kem një tjetër dështim, veçanërisht në këtë marrëdhënie ku u përpoqa kaq shumë”.-tha ajo.

Ndërsa mamaja beqare i hapet motrës së saj për debatin e saj të fundit me të fejuarin e saj John, ajo zbulon se ndonjëherë mendon se ai bëhet aq keq sepse ai do që ajo të iki..

Motra e saj, Marcie, pranon se nuk ishte e shqetësuar kur motra e saj u martua dy ose tre herët e para. Por pasi u martua njëmbëdhjetë herë, ajo shqetësohet se motra e saj nuk do ta takojë kurrë personin e duhur. Nga ana tjetër, Marsie është martuar një herë dhe prej 38 vitesh është me partnerin e saj.

Pasi foli me motrën e saj, Monette vendosi të fliste me John për çështjet e tyre në mënyrë që t'i rregullonte gjërat, por nuk shkoi siç duhej. Biseda përshkallëzohet me John i cili tha se derisa të pajtohet me atë që ajo bën dhe rolin në marrëdhëniet e saj të dështuara, nuk do të ketë kurrë një marrëdhënie të mirë.

Që të dy mendojnë se si duan që marrëdhënia e tyre të ecë përpara dhe nuk mund ta shohin këtë çështje sy më sy dhe Monette nuk sheh zgjidhje tjetër veçse të largohet. Në vend që të vazhdojë të luftojë, Monette shkon të shohë nipërit e saj dhe bën një pushim.

Edhe pse Monette nuk është ende në humor për të shkuar drejt altarit me burrin numër dymbëdhjetë, ajo tha pas disa muajsh se mund të jetë gati.

"Unë do të vazhdoj të shpresoj që më në fund të kem një martesë të mirë," shton ajo.

monette dias shba

Sondazh

Poll

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!