LIVE UPDATES
Bota

Ndahet nga jeta kongresmeni demokrat i Virxhinias, Donald McEachin/ Pelosi shpreh ngushëllimet: Kampion i palodhur!

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesëve të SHBA-së Nancy Pelosi shprehu ngushëllimet për familjen e McEachin, teksa e konsideroi atë si një kampion të palodhur për familjen e Virxhinias

29 Nëntor 2022, 16:57 Nga a.l
Ndahet nga jeta kongresmeni demokrat i Virxhinias, Donald McEachin/ Pelosi
Kongresmeni A. Donald McEachin

SHBA- Përfaqësuesi i SHBA Donald McEachin, një demokrat nga Virxhinia, i cili së fundmi u rizgjodh në mandatin e tij të katërt në Kongres ka nërruar jetë në moshën 61-vjeçare. Në një deklaratë, shefi i stafit të tij Tara Rountree njoftoi se McEachin humbi betejën me kancerin kolorektal, i prekur që nga viti 2013.

Derisa të zgjidhet një përfaqësues i ri, zyra jonë do të qëndrojë e hapur dhe do të vazhdojë t'u shërbejë zgjedhësve tanë”, tha ajo.

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesëve të SHBA-së Nancy Pelosi shprehu ngushëllimet për familjen e McEachin, teksa e konsideroi atë si një kampion të palodhur për familjen e Virxhinias. 

Me pikëllim të madh i bashkohem sonte banorëve të Virxhinias në zi për humbjen e kongresmenit Donald McEachin: një kampion i palodhur për familjet e Virxhinias dhe një forcë për mundësi ekonomike dhe drejtësi mjedisore”, tha në një deklaratë kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi.

Nuk u njoftuan detaje rreth një seance speciale për të zëvendësuar McEachin, por pavarësisht nga rezultati, republikanët pritet të mbajnë një shumicë të vogël ndaj demokratëve në Dhomën e Përfaqësuesve, shkruan Reuters. Republikanët fituan të paktën 220 vende në zgjedhjet e 8 nëntorit kundrejt 213 nga demokratët, me pesë vende ende për t'u përcaktuar. McEachin mundi sfiduesin republikan Leon Benjamin Sr. me rreth 30 pikë në distriktin e katërt të kongresit të Virxhinias, i cili përfshin kryeqytetin e shtetit, Richmond./ Dosja.al

donald mceachin

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!