LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Julia Roberts bën rrëfimin: George Clooney dhe familja e tij më shpëtuan nga vetmia e dëshpërimi

Në një intervistë të përbashkët në "New York Times" për filmin e ri, aktorja fituese e çmimit 'Oscar' tha se gjatë xhirimeve ajo jetonte vetëm në një shtëpi, ndërsa Clooney, gruaja e tij Amal dhe fëmijët e tyre, jetonin sipër.

6 Shtator 2022, 16:14 Nga k.m.
Julia Roberts bën rrëfimin: George Clooney dhe familja e tij më
George Clooney

SHBA- Julia Roberts dhe George Clooney do ribashkohen profesionalisht në filmin e ardhshëm ' Ticket to Paradise', i cili u filmua në Australi.

Dy aktorët janë miq prej shumë vitesh dhe Roberts në një intervistë të fundit ka treguar se si familja Clooney e ka shpëtuar nga vetmia dhe dëshpërimi. Në një intervistë të përbashkët në "New York Times" për filmin e ri, aktorja fituese e çmimit 'Oscar' tha se gjatë xhirimeve ajo jetonte vetëm në një shtëpi, ndërsa Clooney, gruaja e tij Amal dhe fëmijët e tyre, jetonin sipër.

“Ne filmuam në ishullin Hamilton, me gjithë këta zogj të egër dhe Julia kishte shtëpinë poshtë nesh. Unë dilja herët në mëngjes dhe e thërrisja “Caa-caa” dhe Julia përgjigjej,”- tha Clooney, ndërsa theksonte se fëmijët e tij e thërrisnin teze.

Roberts shtoi se gjatë periudhës së xhirimeve nuk u përball mirë me vetminë e saj dhe ndihej shumë herë e trishtuar: "Clooneys" më shpëtuan nga vetmia dhe dëshpërimi. Është koha më e gjatë që kam qenë larg familjes sime. Nuk mendoj se kam kaluar kaq shumë kohë vetëm që kur isha 25 vjeç”.

"Bileta për në Parajsë" pësoi vonesa të prodhimit në fillim të 2022 pasi rastet e koronavirusit u shtuan në Australi. Filmi, i drejtuar nga Al Parker, përqendrohet në dy prindër të divorcuar (Roberts dhe Clooney) të cilët udhëtojnë në Bali për të parandaluar vajzën e tyre të bëjë të njëjtin gabim që bënë 25 vjet më parë. Filmi do të dalë në kinema më 21 tetor. George Clooney është martuar me avokaten Amal, me të cilën ka dy fëmijë.

george clooney julia roberts

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013