LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Këshillat e Anna Wintour: Çdo grua duhet t'u bindet 6 ligjeve të arta të modës

Këto janë rregullat e saj në veshjen për një pamje pa të meta dhe secila prej nesh mund t'i zbatojë shumë lehtë.

6 Shtator 2022, 09:34 Nga k.m.
Këshillat e Anna Wintour: Çdo grua duhet t'u bindet 6 ligjeve
Anna Wintour

SHBA- Redaktorja e famshme e revistës “Vogue” Anna Wintour është gjithmonë e veshur në mënyrë perfekte dhe absolutisht të gjitha femrat e admirojnë mënyrën e saj të të veshurit. Sekreti i pamjes së bukur të një prej femrave më me ndikim në botën e modës nuk është padyshim tek veshjet e shtrenjta, por në një stil shumë i guximshëm.

Këto janë rregullat e saj në veshjen për një pamje pa të meta dhe secila prej nesh mund t'i zbatojë shumë lehtë.

1. Luaj me ngjyrat, ngjyra është gjithmonë një zgjedhje e mirë

Redaktores së “Vogue” i pëlqen printet e theksuara dhe të mëdha që tërheqin vëmendjen. Megjithatë, nëse ajo zgjedh një fustan shumëngjyrësh, ai është gjithmonë një prerje e thjeshtë, klasik pa detaje shtesë.

2. Fundet mbi gju - në asnjë mënyrë, një dështim total

Ajo mban gjithmonë funde deri në gju ose poshtë gjurit, sepse ato tregojnë elegancë dhe duken dominuese. Fundet mbi gju nuk janë aspak për shijen e saj.

3. Çdo femër duhet të ketë çizme deri tek gjuri

Çizmet prej lëkure deri tek gjuri me takë të lartë janë një domosdoshmëri për vjeshtë. Mund të jenë të thjeshta ose me modele, por është e rëndësishme të keni një takë! Ata shkojnë shumë me xhaketa dhe pallto, dhe një grua duket e fuqishme në to.

4. Detajet efektive kombinohen gjithmonë me të zezën

Wintour zgjedh rroba të zeza në bazë të teksturës së pëlhurës, si leshi, kadife apo kamoshi. Në të njëjtën kohë, ai rekomandon shtimin e detajeve për të “shpërbërë” tonin e zi.

5. Gjerdanet si pasion

Gjerdanët janë një frymëzim i madh për Anën. Ajo vazhdon të tregojë se është më mirë të heqësh dorë nga një palë këpucë dhe në vend të saj të marrësh një bizhuteri të bukur.

6. Presje pa kohë

Një nga femrat më në modë thekson se kur një femër gjen modelin ideal të flokëve, nuk sheh arsye pse duhet ta ndryshojë atë. Dhe Ana u bë e njohur për prerjen e famshme të flokëve që mban prej dekadash./Kurir

anna wintour

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare