LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Urrejtja jote vjen pasi pas dy vitesh un sdo ju paguaj më", Britney Spears i përgjigjet djalit të saj pas intervistës

Jayden mbush 16 vjeç më 12 shtator, ndërsa vëllai i tij më i madh, Sean Preston, 17 vjeç më 14 shtator. Britney ndan të dy djemtë adoleshentë me ish-bashkëshortin Kevin Federline, i cili gjithashtu mori pjesë në intervistën "60 Minutes Australia". 

6 Shtator 2022, 13:18 Nga d.a.
"Urrejtja jote vjen pasi pas dy vitesh un sdo ju paguaj më",
Britney Spears

SHBA- Britney Spears iu përgjigj komenteve të bëra nga djali 15-vjeçar Jayden James në një intervistë që u transmetua së fundmi pjesërisht në "60 Minutes Australia". 

Sipas Pagesix, Jayden mbush 16 vjeç më 12 shtator, ndërsa vëllai i tij më i madh, Sean Preston, 17 vjeç më 14 shtator. Britney ndan të dy djemtë adoleshentë me ish-bashkëshortin Kevin Federline, i cili gjithashtu mori pjesë në intervistën "60 Minutes Australia". 

"Jayden, ndërsa ti minon sjelljen time ashtu siç ka bërë gjithmonë e gjithë familja ime. Shpresoj që të bëhet më mirë, unë do të lutem për të" ... Lutu për çfarë?" tha superylli, 40 vjeç, në një memo zanore të shpërndarë përmes Instagram të hënën. 

"Unë vazhdoj të punoj që të mund të paguaj tarifat ligjore [të nënës sime Lynne Spears] dhe shtëpinë e saj," vazhdoi Britney, e cila më pas sugjeroi se vërejtjet "urrejtare" të Jayden ishin të rrënjosura në frikën se detyrimet e saj financiare do të përfundonin së shpejti. 

"A dëshironi që unë të përmirësohem në mënyrë që të vazhdoj t'i jap babait tuaj 40,000 dollarë në muaj?" tha këngëtarja e “Toxic”, duke vlerësuar kontributin e saj aktual. “Apo arsyetimi prapa jush që vendosni të jeni të urryer ndaj meje është sepse në fakt pas dy vitesh mbaron ky afat dhe ju nuk merrni asgjë?”

Jayden i tha intervistueses së famshme Daphne Barak se ai dhe Preston, i cili e anashkaloi dasmën e saj të qershorit me bashkëshortin Sam Asghari, nuk kalojnë më kohë me nënën e tyre, por shpresojnë të ribashkohen me të në të ardhmen kur ajo “të bëhet më mirë mendërisht”.

Britney i tha Jayden-it përmes Instagramit se ajo ka nevojë për "dashuri dhe mbështetje të pakushtëzuar" nga familja e saj, duke mos përçmuar komentet për gjendjen e saj mendore. 

"Më trishton që asnjëri prej jush nuk më ka vlerësuar si person. Ju keni parë sesi familja ime ka qenë me mua dhe kjo është gjithçka që dini. Siç thashë, ndjej se të gjithëve ju pëlqen të thoni fshehurazi diçka që nuk shkon me mua.” -shtoi ajo.

Fituesja e Grammy-t detajoi gjithashtu kujtimin e saj për një bisedë që kishte me Jayden përpara se ai dhe Preston të vendosnin të ndalonin së vizituari atë. 

Unë do ta them. U ula në atë kuzhinë dhe të pashë drejt e në sy, djalë i bukur, dhe thashë: 'Si nuk mund t'ju shoh më djema? Apo thjesht shihemi më shumë djema? Pres me padurim t'ju shoh çdo javë'”, tregoi ajo. "Ju thatë, 'Mama, oh, do të ndryshojë'."

Britney vijoi: "Ti dhe vëllai yt më keni lënë në atë shtëpi gjithmonë dy orë më herët. Prestoni shkonte flinte dhe ti luaje piano gjatë gjithë kohës. Dhe nëse nuk ju mbuloja në dhurata dhe nuk do të kisha gati ushqim të mrekullueshëm dhe do të luaja një nënë shenjtore, nuk do të ishte ende aq e mirë sa duhet." 

Ikona e pop-it fajëson babain e saj Jamie Spears, për dinamikën e saj aktuale me Jayden dhe Sean. Jamie, 70 vjeç, zbatoi kujdestarinë gati 14-vjeçare që kontrollonte jetën e vajzës së tij të famshme përpara përfundimit të saj në nëntor 2021. 

"Sinqerisht, babai im duhet të jetë në burg për pjesën tjetër të jetës së tij," tha Britney, një ndjenjë që ajo e ka ndarë edhe më parë. 

Jayden mbrojti Jamie-n në intervistën "60 Minutes Australia", duke këmbëngulur se ai kishte në mendje interesat më të mira të Britney-t kur vendosi marrëveshjen ligjore kufizuese. 

Duhet të theksohet se Jamie u godit me një urdhër ndalimi të dhunës në familje tre-vjeçare në vitin 2019 pas një incidenti të dyshuar me Preston, duke e penguar atë të kishte kontakt me nipërit e tij. Për më tepër, kur Jayden foli në një seancë live në Instagram të marsit 2020, ai e quajti gjyshin e tij "një d-k mjaft i madh", i cili "mund të vdesë".

Britney e përfundoi mesazhin e saj të së hënës duke thënë se mosveprimi i familjes së saj për t'i dhënë fund kujdestarisë së saj dhe qëndrimi katër mujor në një institucion të shëndetit mendor kundër vullnetit të saj, e ka ndalur besimin e saj në një fuqi më të lartë. 

britney spears kevin federline  jayden james

Sondazh

Poll

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013