LIVE UPDATES
Ekonomi

‘Ai palaço më mori në qafë vajzën, një ditë do t’ja kthej’/ Gruaja i kërkon ndihmë policisë: Më shp

10 Nëntor 2020, 13:35 Nga DOSJA
‘Ai palaço më mori në qafë vajzën, një

Një 47-vjeçare, e cila përfundoi në dyert e gjykatës për t’u ndarë nga bashkëshorti, këmbëngul në polici se po kërcënohet nga ish e dashura e tij, një vajzë e re që e ka kontaktuar që në fazat e para të divorcit duke e pyetur: Vërtet po i jepni fund jetesës së bashku? Por kur gruaja ka pohuar fazën ku gjendej çifti në atë moment, disa muaj më vonë, të dy burrë dhe grua të ftuar nga gjyqtarja e çështjeve civile për t’u pajtuar dhe për t’i dhënë edhe një mundësi marrëdhënies pranuan të ribashkohen. E gjitha kjo ka sjellë një furtunë tek ish e dashura e Z. H. që këmbëngul se u mashtrua prej tij duke qenë se ai i kishte premtuar bashkëjetesë. Një sërë mesazhesh, në Facebook, internet, Whats App jo vetëm çiftit të ribashkuar, por edhe të afërmve të tyre janë kthyer në prova që kanë angazhuar policinë qendrore të nisë këqyrjen e bisedave, në të cilat janë angazhuar edhe prindërit e 33-vjeçares së braktisur. Këta të fundit i kanë hyrë po ashtu betejës për ta mbrojtur vajzën menjëherë sapo janë kontaktuar nga 47-vjeçarja. “Nuk dua ta di nëse ekzistoni apo jo, por do të ishte e mira mos të ma preknit plagën. Uroj që trimi jot mos ta provojë durimin tim. Ai palaço më mori në qafë vajzën, një ditë do ja kthej rastin”, i përgjigjet babai i vajzës gruas së martuar.

Sipas dosjes që gazeta Si disponon, çifti nisi procedurat e ndarjes në vitin 2018, dhe në janar 2019 gruaja ka kryer një bisedë të gjatë me të renë, e cila i ka kërkuar informacion për bashkëshortin. Por teksa E. H ka qenë e disponueshme për të panjohurën duke i treguar se ishin ndarë, por divorci nuk ishte ligjëruar ende, në adresat e saj në jetën virtuale kanë vijuar sulmet. Shkak kuptohet të jetë bërë rikthimi i burrit tek ish gruaja dhe për rrjedhim anulimi i ndarjes. “Në korrik 2020, në adresat e mia dhe të tim shoqi, të familjarëve tanë dërgoheshin ftesa për miqësi nga një profil fals. E njëjta gjë kishte ndodhur në adresën e kunatës, kunatit dhe rrethit të ngushtë familjar”, shprehet 47-vjeçarja që së paku në këtë rast e ka pasur në krah të shoqin. “Nga i njëjti profil vazhdoi të ngacmojë burrin dhe vazhdonte e provokonte. Mesazhet e saj ofenduese ndaj bashkëshortit dhe ndaj meje janë të padurueshme, ajo vazhdon pothuajse me të njëjtin periodicitet, atij i shkruan njëherë në javë, kurse mua njëherë në muaj”, kallëzon më tej 47-vjeçarja.

“Madje nuk është kursyer t’i bjerë edhe skype tim në orën dy të natës me emrin dhe mbiemrin e saj”. Sidoqoftë nga këqyrja e telefonit të gruas rezulton që edhe ajo ka hapur profile false dhe i ka shkruar 33-vjeçares, – deklaron policia për gazetën Si, biseda që janë shkëputur për interes të hetimit të mëtejshëm që do të zbardhë se konkretisht cila nga palët po e vështirëson jetën e tjetrit.

Por çfarë e trembi gruan?

Hapa të tjerë dhe një mesazh në telefonin e të shoqit ku ajo e paralajmëron se do të bëjë namin e ka ulur me këmbë në tokë bashkëshorten. Veprimi i radhës i ish të dashurës ka qenë hapja e një profili me fotografinë e burrit të saj dhe me emrin dhe mbiemrin e tij. “Ky profil i shkroi tim shoqi- “hë m.t i martuar”. Por policia shton për gazetën Si se kjo foto e përdorur në hapjen e adresës së Facebook nuk është marrë nga fondi i llogarisë së burrit, por është një foto që ish e dashura e disponon gjatë lidhjes me 49-vjeçarin, një histori që dyshohet të ketë vazhduar edhe pas vendimit të çiftit për të mos u divorcuar. “Megjithatë 33-vjeçarja duhet të ketë vazhduar lidhjen derisa e ka zbuluar që po gënjehej nga burri i martuar dhe kjo ka sjellë zemërimin e saj”, thotë agjenti i krimeve kibernetike, sipas të cilit është disponuar me sekuestrimin e bisedave të të treve dhe midis tyre personi që është më shumë në vështirësi nuk janë dy gratë, por burri. “Burri im është i pafajshëm, vajza juaj ishte adulte. Të dy i hynë një aventure. Ju lutem më mirëkuptoni”, i përgjigjet gruaja prindërve që në një varg mesazhesh shtojnë detaje që gruaja nuk i dinte dhe nuk kishte informacion. “Por unë kam pretendime ndaj ish të dashurës, thekson 47-vjeçarja dhe sipas saj edhe në rast se e ka gënjyer e ka bërë për një qëllim madhor, për të shpëtuar martesën. Policia thotë për gazetën Si se do thërrasë veç e veç vajzën, prindërit saj dhe burrin e denoncueses për të plotësuar fashikullin e hetimit dhe për ta referuar më tej në prokurori për dyshimet e përndjekjes.

Copyright © Gazeta “Si”

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sociale Sociale divorci gjykata e tiranes tirane divorci gjykata e tiranes tirane

Sondazh

Poll

Ekonomi 7 Nëntor 2020, 13:36

Biznesi i veshjeve po orientohet nga ato sportive

Stili ritmik i jetës dhe tendencat e modës së viteve të fundit drejt komfortit kanë rritur kërkesën për veshje sportive në vend. Në renditjen e “Monitor 200 sip...

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng