LIVE UPDATES
Politike

Zheji: Berisha dështoi. Basha:Po tenton të thyejë në mes PD-në!Bashkëpunon me Ramën

10 Janar 2022, 13:39 Nga DOSJA
Zheji: Berisha dështoi. Basha:Po tenton të thyejë në mes

TIRANË- Në një lidhje me “Skype” për emisionin “Pikat mbi i”, në News24, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu kërkoi ndjesë publike të gjithë shqiptarëve për skenat e dhunës, që panë në protestën e 8 janarit, të thirrur nga Sali Berisha.

Për kryedemokratin Basha qëllimi i Sali Berishës ka qenë dhe është vetëm dhuna, ndërsa theksoi se atij i intereson të bunkerizojë dhe thyejë në mes Partinë Demokratike, në mënyrë që të mbrojë veten nga “non grata”.

“8 janari ishte kulmimi i 30-viteve të atyre që kanë shkuar keq në familjen tonë. Është momenti për t’iu kërkuar ndjesë shqiptarëve për skenat që panë atë ditë. Është momenti për t’iu thënë atyre se ajo nuk është PD, por një grup huliganësh. PD është diçka tjetër, dhe do të jetë diçka edhe më e mirë mbi këto rrënoja të 8 janarit. Do të jetë më e hapur, më reflektuese dhe më e bashkuar se kurrë me shoqërinë, sepse shoqëria ka nevojë për ndryshim. Rama dhe Berisha janë investuar fuqishëm për të përçarë e shkatërruar PD. Janë të koordinuar mirë me njëri-tjetrin, tashmë jo në largësi. Më 8 janar skenari i dhunës së Berishës jo vetëm nuk pati sukses, por i tregoi shqiptarëve, demokratëve e botës mbarë se qëllimi i tij i vetëm prej fillimit ishte dhuna. Qëllimi i vetëm i Sali Berishës ka qenë dhe mbetet dhuna. Skenari i tij dështoi.

Ndonëse sot Edi Rama fërkon duart, Sali Berisha përpiqet të gjejë alibi, e vërteta është se Sali Berisha donte gjakderdhje mes demokratëve më 8 janar, donte të merrte PD e ta kthente në bunker për t’u mbrojtur nga ‘non grata’. 8 janari ka dështuar dhe kështu do të dështojë çdo përpjekje tjetër, por për këtë duhet të qëndrojmë bashkë si demokratë e si shqiptarë. Ne të gjithëve bashkë na lidh qëllimi për t’iu dhënë shqiptarëve liri, drejtësi, e ku çdokush të jetë në gjendje të ndërtojë të ardhmen e tij këtu”, tha Basha.

 

 

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

politike politike lulzim basha perplasja ne partine demokratike lulzim basha perplasja ne partine demokratike

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave