LIVE UPDATES
Aktualitet

Liruan sa hap e mbyll sytë të riun që preku adoleshente, nis hetimi ndaj dy policëve, efektivët: Prokurori na tha ta merrni

27 Maj 2020, 13:58 Nga DOSJA
Liruan sa hap e mbyll sytë të riun që preku adoleshente, nis

TIRANË– Shërbimi i çështjeve të brendshme dhe ankesave ka nisur hetimin ndaj dy efektivëve të policisë, të cilët akuzohen se kanë reaguar me vonesë ndaj një personi që është dyshuar për krime seksuale.

Dosja.al mëson se dy policët akuzohen se nuk e kanë referuar siç duhet rastin ën fjalë, por e kanë regjistruar si kanosje. Ndërkohë që një burrë dhe vajza e tij 15-vjeçare pretenduan se një djalë 21 vjeç e ka ngacmuar seksualisht adoleshenten.

Por ky version rrëzohet sepse Dosja.al mëson se shtetasi O. N., u referua për hetim për akuzën e dhunës seksuale. Ajo ç’ka vështirëson dy efektivët është fakti se i riu pas ngjarjes është lejuar të shkojë në shtëpi.

Vetë dy oficerët e dyshuar deklarojnë se pasi kishin administruar kallzimin nga vajza dhe i ati, kishin marrë edhe mendimin e prokurorit. Dhe ky i fundit i kishte udhëzuar nëpërmjet telefonit që të riun ta pyesnin jo si person nën hetim por si person qe ka dijeni për rrethanat e ngjarjes dhe se për këtë shkak e kanë lënë të lirë.

Ngjarja ndodhi më 20 mars të këtij viti, teksa adoleshnetja në kohë pandemie kishte dalë për vrap me të atin, dhe në vrap e sipër e ka lënë babain në një largësi rreth 250 metra.

Rrugën ia preu një motor, ku ndodhej 21 vjeçari, i cili zbriti nga motori dhe nisi të prekë vajzën. Në këtë moment, patrulla e Shqiponjave ka pikasur si të dyshimtë të riun, dhe ka zbritur.

Vajza iu ka rrëfyer “Shqiponjave” atë që ka ndodhur dhe menjëherë është bërë ndalimi. Efektivët e kanë dërguar O.N., në komisariatin 4., ku do të duhej të vijohej me procedurat. Por, sa hap e mbyll sytë, djali është liruar.

I ati i vajzës sapo ka mësuar se djali është liruar, është ankuar tek SHÇBA dhe rrjedhimisht ka nisur hetimi për efektivët. 

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet ngacmimi seksual policet nen hetim policia e tiranes ngacmimi seksual policet nen hetim policia e tiranes

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat