LIVE UPDATES

viti i ri 2022

Bota 1 Janar 2022, 09:02

FOTO/ Si u festua Viti i Ri në botë

Qytetarët në mbarë botën festuan Vitin e Ri. Shumica e shteteve vendosën një sërë kufizimesh për festat e fundvitit, me qëllim të frenimit të përhapjes së mëtej...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Viti i ri 2022/ Modelet & Fevziu në Dubai, viti nis në Kubë dhe Francë për të tjerët - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Viti i ri 2022/ Modelet & Fevziu në Dubai, viti nis në Kubë dhe Francë për të tjerët

4 Janar 2022, 12:05 Nga DOSJA

TIRANË– Mbrëmjen e 31 dhjetorit të gjithë festuan, duke lënë pas një vit plot me ngjarje, disa të këndshme e disa më pak të këndshme. Personazhet VIP edhe këtë fund vit nuk i kanë zhgënjyer fansat duke ndarë me ta momente nga destinacionet e ndryshme ku po prisnin ardhjen e vitit të ri. VIP-at shqiptarë publikuan në rrjete sociale foto nga mbrëmja e 31 dhjetorit, ku të gjithë i thamë lamtumirë vitit 2021.

Nga Havana në Dubai, Tiranë dhe Prishtinë më poshtë do gjeni disa nga destinacionet ku  VIP-at shqiptarë zgjodhën të festojnë Vitin e Ri dhe të përshëndesin ndjeksit e tyre me foto dhe video nga momentet e festave.

Blendi Fevziu

Moderatori Blendi Fevziu ka zgjedhur të udhëtoj me familjen e tij drejt Dubait nga ku dhe ka postuar foto krah vajzës së tij.

Gezuar 2022. Fat e mbaresi per te gjithe ju dhe familjet tuaja. Me kete rast po rikujtoj nje lutje te vjeter te Faik Konices: “Ati ynë që je në qiell, jepna fuqinë të mbajmë gojën të mbyllur kur s’kemi gjë për të thënë; falna durimin të thellojmë një punë me parë se të shkruajmë përmbi të: frymëzona me një ndjenjë të mprehtë të drejtësisë që jo vetëm të flasim me paanësi, por edhe të sillemi si të paanshëm; shpëtona nga grackat e gramatikës, nga shtrembërimet e gjuhës dhe nga lajthimet e shtypit. Ashtu qoftë!”-shkruan Fevziu.

Ruensa Haxhia (Enca)

Këngëtarja Enca ndryshe nga udhtimet e saj të shpeshta drejt Dubait këtë fund vit ka zgjedhur Parisin për të pritur ndërrimin e viteve.

Gëzuar për t’u bërë versioni më i mirë i vetes dhe duke e bërë gjithmonë veten të lumtur Ps. Kjo darkë lundrimi në Seine ishte e mahnitshme!-shkruan Enca.

Bleona Qerreti

Bleona Qerreti Krishtlindjet dhe ndrrimin e viteve i ka festuar në Palm Springs, Kaliforni, nga ku ka postuar foto me atmosferën e jashtëzakonshme të festave.

Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu ka preferuar të zhvendoset në veriun e Italisë ku si duket po shijon pushimet mes bores dhe atmosferës së festave.

Armina Mevlani

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kanë publikuar foto nga një hotel luksoz por nuk kanë preferuar të tregojn destinacionin ku kanë pritur ndërrimin e viteve.

Te dashur miq , ju uroj gezuar Vitin E Ri 2022, shpresoj qe ne te na gjeje si foto 2 dhe ju shume te permbushur. HAPPY NEë YEAR 2022! –shkruan Armina krahas fotos me Shkëlzenin.

Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi, Amarda Toska dhe dy fëmijët, Joel dhe Sia kanë udhëtuar drejt Francës ku kanë postuar dhe foto për ndjekësit.

Duke pritur 2022 –shkruan Mamaqi krahas fotos me familjen.

Xhensila Myrtezaj

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj bashkë me vajzën e tyre Ajkën kanë zgjedhur si destinacion Londrën duke ndarë shumë foto me ndjekësit në rrjete sociale.

Ky vit qe kaloi ka qene viti me intensiv i jetes time. Hiri perendis ka qene prane familjes time. Me shume bekime. Jam emocionuar, jam lumturuar, jam krenuar, ka patur lot gezimi per shume surpriza qe zoti kishte rezervuar per ne. Por prap me zemren ne paqe. Lumturia ime gjendet ne syt e Ajkes, ne syt e Besit, ne syt e njerezve te gjakut tim, e atyre qe zoti bashkoi ne rrugen time,ne perkrahjen e fansave te mi. Ky vit me dha shume, e une lutem qe ky vit qe vjen te me japi shendetin e njerzve te shpirtit tim, dhe paqe e shpirtit, kaq. Ndonjeher egoja per te tejkakuar veten nuk na lejon qe te lutemi per gjen kryesore Shendetin, dhe gezimin e gjerave te vogla. Gezojuni dites se re, cdo merzitje kalon me kohen por mos lejoni rete e ngjyre gri, t’ju zene diellin tuaj!-shkruan Xhensila krah disa fotove nga momentet e saj më të mira për 2021.

Orinda Huta

Orinda Huta dhe Turjan Hysko bashkë me të voglën e tyre Atarën kanë zgjedhur të festojn dhe të presim ndrrimin e viteve në shtëpinë e tyre.

Gezuar dhe paci nje vit plot bekime! Lutem qe Zoti te plotesoj cdo lutje e deshire tuajen. Ju kemi xhan dhe ju falenderojme qe na e keni mbushur shpirtin plot me urimet tuaja gjate gjithe vitit.-shkruan Orinda krahas videos ku shfaqet bashkë me Turin dhe Atarën.

Marina Vjollca

Ky vit moderatoren Marina Vjollca dhe reperin Getoar Selimi i gjeti prindër të një vajze dyshja nuk kanë ndarë akoma për ndjekësit foto së bashku ndërsa ndërrimin e viteve duket se e kanë pritur në Tiranë.

Cfare deshirash keni per 2022?-shkruan Marina.

Luana Vjollca

Luana Vjollca duket se festat i ka pritur nën shoqërin e njerzëve të saj të dashur në shtëpinë e saj.

Po pres fizhekzjarret un-shkruan moderatorja krahs një fotoje ku shfaqet me të brendshme të kuqe.

Olta Gixhari

Aktorja Olta Gixhari është larguar nga Spanja ku po jeton me partnerin dhe djalin e tyre për të kaluar disa ditë pushimesh në Kubë dhe për të pritur 2022.

Mirë se vini në Tropicana shfaqjen më të madhe në të gjithë Caraibe 31.12.2021. Rroftë revolucioni Havana është festë-shkruan aktorja krahas fotos ku shfaqet tejet sensuale me puro dhe alkol në dorë.

Greta Koçi

Greta Koçi ka preferuar të qëndrojë në Vienë, Austri, ku është shpërngulur prej kohësh dhe po jeton me parnerin e saj duke pritur dhe ndrrimin e viteve me të.

1/365 ❤️ Paçi vetem dite te bukura!– shkroi këngëtarja.

Filloreta Raçi (Fifi)

Pas daljes nga “Big Brother VIP”  dhe suksesit me këngën e fundit Filloreta Raçi ka zgjedhur Londrën dhe Tiranën për të pritur 2022. Këngëtarja ka postuar një foto teksa shihet duke konsumuar cigare dhe ka bërë tag Londrën si destinacionin e saj ndërsa më 1 janar është shfaqur në studion e “Big Brother Vip” ku ka përshëndetur Donaldin dhe Monikën duke i uruar për lojën dhe për vitin e ri.

Sabian Medini

Këngëtari Sabian Medini pas daljes nga shtëpia e “Big brother Vip” i është përkushtuar vajzës dhe djalit të tij ku dhe ka pritur me ta ndërrimin e viteve.

Si kjo ditë me diell paçit gjithë jetën Gezuar 2022-shkruan Sabian krahas fotos me dy fëmijët e tij.

Elita Rudi

Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko kanë postuar për ndjekësit në rrjete sociale një kartolinë të familjes së tyre ku siç shikohet ndërrimin e viteve dyshja kanë preferuar ta festojnë në Kosovë.

Një kartolinë nga familja Gjikolli-shkruan Elita krahas fotos me Gjikon, Zërin dhe Botën.

Kejvina Kthella ft. Arta Elezaj

Modelet Kejvina Kthella dhe Arta Elezaj kanë preferuar të gjedhin si destinacion Dubani dhe të presin ndërrimin e viteve nën shoqërinë e njëra tjetrës dhe mikeve të tyre.

Urime për një vit më të mirë-shkruan artan krahas fotove nga Dubani ku duket mjaft seksi. Ndërsa Kejvina shkruan: Gëzuar vitin e ri– teksa shfaqet e veshur me një fustan portokalli të hapur duke nxjerr në pah format e saj nga Dubai.

(D.K)/Dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore showbiz blendi fevziu bleona qerreti elita rudi fifi kejvina kthella luana vjollaca marina vjollca sabian medini xhensila myrtezaj blendi fevziu bleona qerreti elita rudi fifi kejvina kthella luana vjollaca marina vjollca sabian medini xhensila myrtezaj

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave