LIVE UPDATES

vaksina anti-covid

Aktualitet 27 Dhjetor 2021, 21:51

Pipero: Vaksina duhet të bëhet çdo 6 muaj

TIRANË- Doktor Pëllumb Pipero ka deklaruar se vaksina duhet të bëhet çdo 6 muaj. I ftuar në emisionin ‘Open’ në ‘Top Channel’...

Art&Argëtim 1 Maj 2021, 14:55

ITALI– Aktorja angleze Helen Mirren ka bashkuar forcat me komedianin italian, Checco Zalone, për të motivuar skeptikët që të injektohen me vaksinat anti-C...

Bota 15 Janar 2021, 14:33

Pfizer kufizon dërgesat e vaksinave në Evropë

EVROPË-Kompania Pfizer  përkohësisht do të kufizojë dërgesat e vaksinave në Evropë, kryesisht për vendet e BE dhe Britaninë e Madhe për shkak të riorganizi...

Bota 6 Dhjetor 2020, 15:51

Detyra herkuliane e shpërndarjes së vaksinës

Që në javën e ardhshme mund të fillojë vaksinimi kundër COVID-19 në Britaninë e Madhe. Deri atëherë priten nga autoritetet rreth 800.000 doza vaksine të Biontec...

Bota 6 Dhjetor 2020, 12:17

Detyra herkuliane e shpërndarjes së vaksinës

Që në javën e ardhshme mund të fillojë vaksinimi kundër COVID-19 në Britaninë e Madhe. Deri atëherë priten nga autoritetet rreth 800.000 doza vaksine të Biontec...

Bota 13 Tetor 2020, 18:48

SHBA- Kompania farmaceutke Johnson & Johnson e ka ndërprerë testimin e fazës së fundit të vaksinës së koronavirusit pasi një prej pjesëmarrësve është diagno...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV