LIVE UPDATES

covid19

Bota 19 Nëntor 2021, 10:11

Austria futet në izolim kombëtar

AUSTRI- Austria do të futet në izolim kombëtar. Mediat e huaja shkruajnë se Austria është bërë vendi i parë në Evropë që do të marrë këtë masë gjatë valës së fu...

Bota 22 Maj 2021, 08:42

EUROPË-Prodhuesit e vaksinave kundër Covid-19 Pfizer / BioNTech, Moderna dhe Johnson & Johnson, gjatë konferencës së G20 deklaruan se do të sigurojnë &...

Bota 19 Dhjetor 2020, 07:28

Pse në BE aprovimi i vaksinës zgjat më tepër?

Në Britaninë e Madhe dhe SHBA kanë nisur tashmë vaksinimet me BNT162b2, ky është emri zyrtar i vaksinës së koronës të BioNTech dhe Pfizer, pasi të dy vendet e m...

Sport 16 Tetor 2020, 12:20

Ronaldo kalon Covid-in në pishinë

ITALI – Ylli portugez i Juventusit, Kristiano Ronaldo vazhdon të qëndrojë në karantinë pasi rezultoi pozitiv ndaj Covid-19 gjatë grumbullimit me përfaqësuesen e...

Aktualitet 13 Maj 2020, 07:51

Lama që mund ta shpëtojë botën nga pandemia

Një lama në Belgjikë mund të jetë “çelësi” për të shfarosur koronavirusin, duke i dhënë fund pandemisë që ka mbërthyer globin.Studiuesit e Universitetit ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV