LIVE UPDATES
Sport

Ronaldo, “intervistë” përballë 450 milionë njerëzve!

17 Tetor 2020, 12:03 Nga DOSJA
Ronaldo, “intervistë” përballë 450 milionë

ITALI – Koronavirusi nuk kursen askënd, dhe këtë gjë e ka konfrimuar tashmë prej shumë muajsh. Megjithatë, infektimi i personazheve publikë dhe të njohur, bën që të ketë një vëmendje shumë të madhe rreth mënyrës, se si ata po e kalojnë këtë sëmundje.

Një ndër ta është ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo. Prej disa ditësh në izolim, ai shfaqet herë pas here në mënyra të ndryshme, dhe së fundmi, është shfaqur në “Instagramin” e tij drejtpërdrejtë, duke i dhënë përgjigje disa prej fansave që interesoheshin kryesisht për shëndetin e tij.

“Jam mirë, paqe dhe dashuri,”– shprehet në një moment portugezi. Më pas, të interesuarit për gjëndjen tij ishin të shumtë dhe kërkonin më shumë informacion: “Nuk kam simptoma,” – tha Ronaldo. – “Ndihem mirë, fle mirë.”

Ngjan si e pabesueshme deri-diku, por të gjtha këto deklarata Kristiano Ronaldo i bënte përpara 450 milionë ndjekësve, drejtpërdrejtë që e ndiqnin në ato momente.

B.T (Dosja.al)

 

? CRISTIANO, tras su POSITIVO en #COVID19: “No tengo síntomas”.

“Me encuentro bien, duermo bien”. pic.twitter.com/fsahyEDpZj

— El Chiringuito TV (@elchiringuitotv) October 16, 2020

 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport covid19 cristiano ronaldo juventus covid19 cristiano ronaldo juventus

Sondazh

Poll
Sport 17 Tetor 2020, 11:48

Mesi zbulon taktikën e tij të re

SPANJE – Lionel Messi mbetet ende në qendër të vëmendjes, këtë herë jo për lëvizjen dhe zërat e merkatos, por për mënyrën e lojës dhe atë që ai jep në fushë. Ed...

Sport 17 Tetor 2020, 11:29

Ceferin: Europiani do të ndryshojë formulë

SPANJE – Pandemia ka kushtëzuar jetesën në të gjitha format e saj. Futbolli, një aktivitet kaq publik dhe popullor, sigurisht mbetet një ndër më të prekurit e k...

Sport 17 Tetor 2020, 11:19

Sot, në orën 18:00, derbi Inter-Milan

ITALI – Mbrëmjen e sotme në Itali zhvillohet një nga ndeshjet më të mëdha të historisë së futbollit italian, siç është “Derbi i Madonninës”, apo derbi i ...

Sport 17 Tetor 2020, 10:17

Muçi, ngërci bardheblu i rinovimeve…

TIRANE – Ernest Muçi është një ndër lojtarët më të talentuar, që u aktivizua vitin e shkuar shumë pak te skuadra bardheblu. Pavarësisht akvitizimit të pa...

Sport 17 Tetor 2020, 10:38

Përse presidenti Ilir Meta është tifoz i Celtic?

SKOCI – Prej më shumë se një viti presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta është shfaqur shpesh si mbështetës i skuadrës skoceze të Celtic, këtë gjë duke...

Sport 17 Tetor 2020, 08:49

Ndoji dopiedë, vjen fitorja e parë e Breshias

BRESHIA – Java e tretë e Seria B në Itali, nisi të premten, ku u zhvilluar vetëm një takim. Breshia mundi 3-0 pastër dhe thellë Leçen, duke arritur edhe ...

Sport 16 Tetor 2020, 16:26

Ballkani nuk ndalet, mposht edhe Arbërinë

KOSOVE – Kosova i kthehet futbollit kombëtar. Sot u luajt ndeshja e parë e javës së 6-të të Superligës. Në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit, Ballkani ka arrit...

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha