LIVE UPDATES

anton keli

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

HASMËRITË në Mirditë! Pse u vra Anton Keli, dërgoi Preng Gjinin në funeralin e babait, e kishin maskuar si polic për t’ - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

HASMËRITË në Mirditë! Pse u vra Anton Keli, dërgoi Preng Gjinin në funeralin e babait, e kishin maskuar si polic për t’

7 Prill 2021, 08:32 Nga DOSJA
HASMËRITË në Mirditë! Pse u vra Anton Keli, dërgoi

RRËSHEN- Kanë kaluar 3 muaj nga ekzekutimi i Anton Kelit, kushëriri i Preng Gjinit, personit që iu bë atentat me tritol në mes të Tiranës shtatorin e kaluar. “Fax” ka publikuar detaje lidhur me afërsinë e Kelit me Gjinin, i cili u ruhej “hasmëve” të tij nga frika e hakmarrjes.

Gjini sapo ishte kthyer nga Turqia ku ndodhej për kurim pas plagëve të marra nga atentati me tritol në makinën e tij, për të përcjellë të atin në banesën e fundit. Mësohet se Anton Keli e shoqëroi Gjinin në ceremoninë mortore, duke e maskuar si efektiv policie, për të mos u ekspozuar në publik.

Pasi ka përcjellë babanë për banesën e fundit, Anton Keli është nisur drejt Tiranës me automjetin e tij që shërbente si taksist, për të sjellkë në kryeqytet Gjinin që vijonte të mbante veshur uniformën e forcave të rendit. Pasi është kthyer në Tiranë, Preng Gjini është kthyer në Tiranë i patrazuar duke u larguar më pas sërish drejt Turqisë, ku edhe ka qëndruar me javë të tëra për të trajtuar syrin e dëmtuar nga lënda plasëse. 

Mirëpo puna si “taksist” për Preng Gjinin, e ka vënë Anton Kelin në “lupë” të hasmëve, duke e konsideruar si informator. Ndërsa vetëm pak javë më vonë udhëtimit për në Tiranë, Anton Keli u ekzekutua para se të kthehej në shtëpi. Për shkak se Keli nuk ka precedentë penalë, organet e drejtësisë në Lezhë, nuk kanë asnjë pistë konkrete për zhvillimin e hetimeve, duke lënë të vetmen “mundësi” hasmërinë mes fiseve në Rrëshen. Mister është gjithashtu edhe mënyra sesi Keli është qëlluar dhe itinerarin e ndjekur nga ekzekutorët e tij. 

Anton Keli, 51 vjeç, u qëllua për vdekje në janar të këtij viti në Rrëshen. Ai ishte kushëriri i Tonin dhe Preng Gjinit, dy persona që rrjedhin nga një familje që prej vitesh është në hasmëri me fisin Reçi. Edhe kjo ngjarje dyshohet se ka lidhje me sagën e hakmarrjeve por vetë familja Reçi është tërhequr duke deklaruar se nuk kanë asnjë lidhje me këtë ekzekutim. Por si kanë nisur konfliktet në Mirditë (Shiko këtu)

(k.m.dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

aktualitet aktualitet anton keli atentat ndaj preng gjinit mirdite preng gjini vritet anton keli anton keli atentat ndaj preng gjinit mirdite preng gjini vritet anton keli

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE