LIVE UPDATES

angelina jolie

Art&Argëtim 2 Korrik 2021, 06:45

SHBA– Një romancë e re duket se po ndodh në Los Angeles, mes Angelina Jolie dhe The Weekdn. Dyshja janë pikasur nga paparzzët në një restorant në zonat më të nj...

Art&Argëtim 8 Maj 2020, 08:44

SHBA– Më shumë se tre vjet pas përfundimit të martesës së tyre dy-vjeçare, ata ende nuk janë divorcuar zyrtarisht. Por, ish-çifti i famshëm ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Vrau një njeri! Aksidenti i Baldwin, Angelina Jolie: Kam qenë e kujdesshme me armët - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Vrau një njeri! Aksidenti i Baldwin, Angelina Jolie: Kam qenë e kujdesshme me armët

4 Nëntor 2021, 15:56 Nga DOSJA
Vrau një njeri! Aksidenti i Baldwin, Angelina Jolie: Kam qenë e

SHBA– Angelina Jolie ka zbuluar se është ‘gjithmonë e kujdesshme’ dhe ndjek procedurën e nevojshme të armëve në xhirime, pas aksidentit fatal të Alec Baldwin në sheshxhirimin e filmit ‘Rust’. 46-vjeçarja, peshoi incidentin tragjik mbi aktorin, pasi iu dha një armë e mbushur, me të cilën ai qëlloi dhe vrau kineasten Halyna Hutchins, si dhe plagosi regjisorin Joel Souza. Angelina, e cila ka punuar me armë në xhirime në shumë raste si aktore dhe regjisore, tha se disa procedura duhet të merren shumë seriozisht, kur u pyet për aksidentin gjatë një interviste të fundit me The Times .

‘Nuk mund ta imagjinoj se çfarë po kalojnë këto familje. Në këtë moment pikëllimi dhe tragjedia e atij aksidenti është mjaft dërrmuese. Kam qenë gjithmonë shumë e kujdesshme, sepse më është dashur të punoj shumë me armë. Mënyra se si kam punuar apo kontrolluar kur drejtoj, ka disa procedura. Duhet ta marrësh shumë seriozisht’, tha aktorja.

Jolie ka pasur mjaft role në të cilat i është dashur të përdorë armë nga më të ndryshmet , duke përfshirë rolet e saj në Tomb Raider, Mr & Mrs Smith dhe Salt. A-lister më herët zbuloi qëndrimin e saj pro armëve në vitin 2008, kur pranoi se mbante një armë në shtëpi gjatë martesës së saj me Brad Pitt.

‘Unë dhe Brad nuk jemi kundër të pasurit një armë në shtëpi dhe e kemi një të tillë. Dhe po, do të isha në gjendje ta përdorja nëse do të duhej. Nëse dikush hyn në shtëpinë time dhe përpiqet të lëndojë fëmijët e mi, nuk e kam problem t’i qëlloj,’ tha Jolie në kohën e intervistës.

Disa ditë më pare, aktori Alec Baldwin qëlloi aksidentalisht kinematografen Halyna Hutchins, në sheshxhirimet e filmit ‘Rust’, duke e lënë atë të vdekur. Ngjarja tronditi industrinë e kinematografisë, duke pasuar në thirrje për kujdes dhe respektim të rregullores gjatë xhirimeve ku përdoren armë.

Burimi: Daily Mail

(i.d.Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz showbiz alec baldwin angelina jolie armet ne filma alec baldwin angelina jolie armet ne filma

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim