LIVE UPDATES
Art&Argëtim

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që tronditën Hollywood-in, divorcet u shkaktuan nga dado-t

Prej aktores Sandra Bullock deri tek Jennifer Lopez, shumë yje të tjerë kanë qenë në qendër të vëmendjes me detajet “pikante” të jetës së tyre personale.

1 Gusht 2022, 08:02 Nga s.s
HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Hollywood

SHBA- Disa marrëdhënie dashurie të ndërlikuara përfshijnë këngëtarë dhe aktorë të showbizit me famë botërore, ku jetesa e tyre është fokusi i revistave dhe mediave rozë. Paparacët që ndoqën historitë e tyre të dashurisë hap pas hapi, sollën në dritë disa ngjarje misterioze të cilat tronditën botën e artistëve, duke sjellë si pasojë skandalet më të mëdha në historinë e Hollivudit.

Dosja.al ju sjell disa nga lidhjet e dashurisë që nuk patën një fund aq të lumtur:

Jennifer Aniston, Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Aktori Brad Pitt dhe aktorja Jennifer Aniston ishin një nga çiftet më të dashur të Hollivudit. Teksa të gjithë besonin se dashuria e tyre do të zgjaste për shumë vite, për fat të keq në vitin 2005 ata njoftuan ndarjen. Të gjithë mendonin se Angelina Jolie ishte shkaku i ndarjes së tyre, por ata u përpoqën ta mohonin. Për aktorin gjithçka ndryshoi në xhirimet e filmit “Mr. & Znj. Smith” kur takoi Jolie. Në gusht të vitit 2014, 9 vite pas takimit të tyre të parë filmik, aktori dhe aktorja vendosën të martoheshin në Francë. Pas një martese në dukje të lumtur dhe gjashtë fëmijëve, ndarja e çiftit më të përsosur të Hollivudit dukej se ishte një tjetër ngjarje jashtëzakonisht zemërthyese për fansat. 

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Jolie-Pitt-Aniston

Kate Hudson - Alex Rodriguez - Cameron Diaz- 

Vetëm pak muaj pasi Kate Hudson u nda me Alex Rodriguez , Cameron Diaz u “kap” duke qëndruar në shtëpinë e lojtarit të famshëm të bejsbollit. Paparacët i kapën 'mat teksa po largoheshin nga banesa e Rodriguez. Më pas u ndezën thashethemet se aktorja e njohur ishte shkaku i ndarjes së ish-çiftit, raporton protothema.gr. 

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Hudson-Rodriguez-Diaz

Jennifer Garner - Ben Affleck - Christine Ouzounian-

Gjatë martesës së Ben Affleck me Jennifer Garner, pati zëra se aktori kishte një lidhje me Christine Ouzounian. Dy aktorët dukej se kishin martesën perfekte, të cilët kishin edhe 3 fëmijë, por në vitin 2015 ata i dhanë fund. Në atë kohë, të gjithë mendonin se Affleck e kishte fajin për shkak të përdorimit të alkolit. Ndërsa shumë persona të tjerë mendonin se shkaktarja e ndarjes së tyre ishte dadoja e fëmijëve të tyre, Christine Ouzounian. Sapo lajmet e para janë publikuar për këtë lidhje dadoja u zhduk nga qendra e vëmendjes dhe deri më sot marrëdhënia e Affleck me dadon e fëmijëve të tij bazohet në thashetheme.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Garner-Afleck-Ouzounian

Sandra Bullock - Michelle McGee - Jesse James-

Sandra Bullock dhe Jesse James u martuan në vitin 2005, pas 5 vitesh ata paraqitën kërkesën për divorc pasi disa gra deklaruan se ai kishte marrëdhënie me të teksa ishte i martuar. Që nga ndarja me James, Bullock ka qenë në një lidhje afatgjatë me fotografin Brian Randall, dhe gjithashtu ka adoptuar një fëmijë të dytë, Layla, në 2015.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që

Robert Pattinson - Kristen Stewart - Rupert Sanders-

Robert Pattinson dhe Kristen Stewart u takuan në vitin 2008 në xhirimet e filmit "Twilight" dhe jetuan një romancë të stuhishme që përfundoi me zbulimin se ai e kishte tradhëtuar atë dhe duke u martuar me modelen Liberty Ross. Pas faljes publike të Pattinson, aktori britanik u largua nga qendra e vëmendjes për disa kohë, por çifti u rikthye përsëri bashkë. Por, Stewart e tradhëtoi atë duke u shprehur se është lesbike.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Pattinson dhe Stewart

Miley Cyrus - Nick Jonas - Selena Gomez- 

Trekëndëshi më i ndërlikuar i dashurisë ishte i kësaj tresheje, pasi të tre mbetën miq edhe pas “komplikimeve”. Dy aktorët Miley dhe Nick ishin të lidhur prej dy vitesh të cilët i dhanë fund lidhjes së tyre. Një nga arsyet kryesore të ndarjes thuhet se ishte Selena Gomez. Në intervistën e saj të parë pas ndarjes, Cyrus shpjegoi se ajo dhe Jonas ishin në lidhje për rreth dy vjet, por gjërat nuk funksionuan aq mirë. 

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Jonas-Cyrus-Gomez

Amber Rose – Kanye West – Kim Kardashian-  

Kanye West dhe Amber Rose ishin çift për dy vite. Në të njëjtën kohë, reperi ishte mik shumë i mirë me Kim Kardashian, me të cilën filloi të dilte në vitin 2012. Ish-i i reperit duket se nuk e beson në miqësinë e tyre të “pafajshme” dhe pohoi në një intervistë se Kim ishte arsyeja që u nda nga i dashuri i saj, pasi ata kishin një lidhje në të njëjtën kohë që ishte edhe ajo në lidhje me këngëtarin. Kim dhe Kanye u martuan në vitin 2007 dhe u divorcuan në vitin 2021, të cilët kanë 4 fëmijë.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Amber-Kanye- Kim

Pete Davidson- Dennis Quaid – Meg Ryan – Russell Crowe-  

Dennis Quaid dhe Meg Ryan ishin të martuar për të paktën 9 vite derisa aktori paraqiti kërkesën për divorc, për shkak të marrëdhënies së paligjshme të Ryan me kolegun e saj, Russell Crowe, me të cilin ajo ishte aktualisht duke filmuar filmin e tyre të ri në Ekuador. Pak më vonë, çifti u nda, ndërsa raportet thanë se arsyeja e ndarjes përfundimtare të tyre ishte fakti se filmi i tyre nuk mori vlerësimet më të mira.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Ryan-Crowe-Quaid

Sienna Miller - Jude Law - Daisy Wright-

Lidhja e Sienna Miller dhe Jude Law filloi dhe përfundoi me një romancë pasionante dhe një ndarje të trishtuar. Në vitin 2004, lajmi se Law e kishte tradhtuar Millerin me dadon e fëmijëve të tij nga martesa e tij e parë, ra si rrufe dhe ishte shkaku i ndarjes së tyre. 

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Miller-Law-Daisy

Uma Thurman - Ethan Hawke - Ryan Sohius- 

Ethan Hawke dhe Uma Thurman u ndanë në vitin 2003 dhe finalizuan divorcin e tyre në vitin 2005. Ata janë prindër të dy fëmijëve. Të gjithë dyshonin se pas divorcit i vetmi shkaktar ishte dadoja e tyre me të cilën mendohet se aktori e ka tradhëtuar bashkëshorten e tij. Në janar të vitit 2008, çifti ishte në pritje të fëmijës së tyre të parë, Clementine, dhe në korrik të atij viti, aktori dhe Ryan u martuan fshehurazi. Disa vite më vonë ata mirëpritën fëmijën e tyre të dytë, Indiana.

HISTORITË/ 10 trekëndëshat e dashurisë që
Thurman-Hawke- Sohius

jennifer aniston brad pitt angelina jolie alex rodriguez cameron diaz kate hudson jennifer garner ben affleck christine ouzounian

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre