LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Raporti i FBI zbulon detaje të reja nga incidenti i avionit të Brad Pitt dhe Angelina Jolie në 2016

Detajet e zënkës mes aktorëve Brad Pitt dhe Angelina Jolie në bordin e një avioni privat në vitin 2016 kanë dalë në dritë pasi dokumentet e FBI -së janë marrë nga disa botime.

19 Gusht 2022, 07:46 Nga s.s
Raporti i FBI zbulon detaje të reja nga incidenti i avionit të Brad
Angelina Jolie dhe Brad Pitt

SHBA- Detajet e zënkës së supozuar të Brad Pitt dhe Angelina Jolie në bordin e një avioni privat në vitin 2016 kanë dalë në dritë pasi dokumentet e FBI -së janë marrë nga disa botime. Sipas raportimeve, Jolie u tha zyrtarëve të FBI-së se pasi ish-bashkëshorti Pitt konsumoi pije të shumta alkolike gjatë fluturimit, ai "i derdhi birrën asaj në batanijen që ajo ishte mbuluar". Kur avioni u ul, ajo tha se kishte pësuar një dëm prej 25 mijë dollarësh nga vera e kuqe e derdhur. Të dhënat e marra nga Rolling Stone dhe Puck thuhet se thonë se shpërthimi ndodhi 90 minuta pas fluturimit midis Francës dhe Los Anxhelosit më 14 shtator 2016.

Në deklaratën e saj, Jolie pretendoi se veprimet e Pitt i frikësuan gjashtë fëmijët e tyre, të cilët shkonin nga tetë vjeç deri në 15 në atë kohë. Jolie thuhet se i ka thënë aktorit Pitt se ajo po i çonte fëmijët e tyre në një hotel për të fjetur pak, në të cilën Pitt i bërtiti asaj: "Ti nuk do i marrësh fëmijët e mi". Dokumentet thuhet gjithashtu se Jolie u tha zyrtarëve të FBI-së se Pitt i bërtiti asaj, "e kapi nga koka duke e tundur dhe e shtyu në murin e banjës" dhe goditi vazhdimisht me grusht tavanin e avionit. Jolie dyshohet se akuzoi Pitt se kishte thënë se një nga fëmijët e tyre "dukej si një fëmijë nga Kolumbia” dhe se ajo "po shkatërronte familjen".

Komenti i supozuar i Pitt duket se i referohej masakrës së shkollës së mesme Columbine në vitin 1999, ku nxënësit e klasës së 12-të Eric Harris dhe Dylan Klebold qëlluan për vdekje 12 fëmijë dhe një mësues në Kolorado. Asnjë akuzë nuk u ngrit pas një hetimi për incidentin "për shkak të disa faktorëve", raportoi Rolling Stone. The Independent ka kontaktuar përfaqësuesit e Pitt dhe Jolie për koment. Në vitin 2016, Pitt mohoi akuzat se ai ishte abuzuar ndaj një prej fëmijëve të tij në avionin privat . Jolie bëri kërkesë për divorc më 19 shtator dhe renditi datën e ndarjes në dosjet e saj të divorcit si 15 shtator, një ditë pas incidentit të avionit. Që atëherë, ata janë përfshirë në shumë çështje gjyqësore, duke përfshirë një çështje kujdestarie që përfshin gjashtë fëmijët e tyre, tre prej të cilëve janë të birësuar.

brad pitt angelina jolie

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha