LIVE UPDATES
Sport

Victoria Beckham tregon për herë të parë për pabesinë e Davidit: "Kurrë nuk isha ndjerë kaq e pakënaqur në jetën time"...

Këtë të mërkurë, Netflix publikoi 'Beckham'. Një seri dokumentarësh për jetën profesionale dhe personale të lojtarit, ku flasin edhe të afërmit e tij dhe mbi të gjitha gruaja e tij.

4 Tetor 2023, 17:02 Nga DOSJA
Victoria Beckham tregon për herë të parë për

SHBA - Për gëzimin e tifozëve të futbollit, këtë të mërkurë Netflix publikoi Beckham. Një seri dokumentaresh për yllin, në të cilin ai dhe njerëzit e tij hapen për karrierën e tyre. Gjatë katër kapitujve që zgjasin më shumë se një orë, britaniku flet për fillimet e tij, famën, betejat personale dhe madje edhe për çrregullimin obsesiv-kompulsiv nga i cili vuan. Megjithatë, ajo që ka habitur më shumë audiencën, është se për herë të parë familja i referohet tradhtisë së futbollistit.

Në vitin 2003, Rebeca Loos nga Madridi, vajza e një diplomati holandez dhe një nëne britanike, u bë asistentja e Beckhams në Spanjë. David ishte i fokusuar të shkëlqente te Real Madrid dhe shpresonte që gruaja e tij të ishte pranë tij. Por Victoria e kishte mendjen te karriera e saj dhe Anglia, kështu që botët e tyre filluan të shpërndaheshin.  Dhe çfarë ndodhi? Futbollisti iu nënshtrua një romance klandestine, e cila shumë shpejt arriti në tabloidet.

Që atëherë, Beckhams kanë mbetur të heshtur për këtë çështje. Por, këtë tetor, Spice ka vendosur të hapë zemrën e saj në Netflix dhe t'i referohet "gënjeshtrave" që u thanë për marrëdhënien e saj. “Në vitin 2003 jetuam momentin më të vështirë të martesës, 100%. Ishte periudha më e vështirë për ne, sepse dukej se bota ishte kundër nesh... Por, nëse jam e sinqertë, me Davidin ishim kundër njëri-tjetrit”,- komenton Victoria me një transparencë të paparë më pare, në episodin e fundit të serialit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

“Përpara se të jetonim në Madrid, mund të kundërshtonim çdo gjë, ishim bashkë të lidhur, kishim njëri-tjetrin. Por kur ishim në Spanjë, nuk ndiheshim sikur kishim njëri-tjetrin. Dhe kjo ishte e trishtueshme. Unë as nuk mundem filloj t'ju tregoj se sa e vështirë ishte. Ishte... Dhe si ndikoi tek unë,"- zbuloi ajo. Megjithatë, të dy, Victoria dhe David  pajtohen se ata të dy luftuan për të lënë vorbullën pas. "Unë sinqerisht nuk e di se si e kaluam atë,"- shpjegon bashkëshortja Beckham .

"Victoria do të thotë gjithçka për mua. Të shihja atë të lënduar ishte jashtëzakonisht e vështirë. Por ne jemi luftëtarë dhe, në atë moment, ne kishim nevojë të luftonim për njëri-tjetrin, për familjen tonë. Dhe mendoj se ajo që kishim ia vlente të luftonim. Atje ishin ditë kur zgjohesha dhe mendoja 'si do të shkoj në punë?', 'si do të eci në stërvitje?', 'si do të pretendoj se nuk po ndodh asgjë?' Ndihesha i sëmurë fizikisht çdo here, kur hapja sytë... mendova 'si do ta bëj këtë?'”,- tregon ai.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Si rezultat i paqëndrueshmërisë së saj martesore, Victoria, e cila dikur udhëtonte midis Madridit dhe Londrës, vendosi të qëndrojë për një kohë të pacaktuar, në Spanjë.  Pavarësisht kësaj, ajo rrëfen se nuk ishte e bindur ta bënte këtë. "Për të qenë plotësisht e sinqertë, e kisha inat Davidin që na shpërnguli me kohë të plotë. Nuk kam qenë kurrë kaq i pakënaqur në jetën time. Nuk është se u ndjeva i injoruar. Por unë u fokusova në atë që ai kishte nevojë ”,- shpjegon ajo për atë që ajo vetë e klasifikon si një "makth" dhe një "cirk absolut".

Më në fund, në mesin e vitit 2007, Beckhams vendosën të largoheshin nga Madridi.  David nënshkroi për ekipin e LA Galaxy dhe gruaja e tij e festoi si një fitore të madhe. "U ndjeva i lehtësuar që dola nga ajo situatë e ndërlikuar në Spanjë. Los Anxhelosi ishte një vend ku gjithçka ishte më e lehtë. Unë kisha familjen time së bashku dhe e kisha lënë mënjanë dhimbjen. Mbaj mend që një herë, dikush më tha se Los Angeles ishte një qendër rehabilitimi për të famshmit, prandaj i sheh gjithmonë duke ecur nëpër Malibu me tuta”, thekson ajo.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve