LIVE UPDATES
Sport

Luis Rubiales mbrohet: "Ajo u largua duke qeshur dhe më goditi dy herë në krah"...

Detaje të reja dalin në dritë rreth asaj që deklaroi ish-presidenti i Federatës Spanjole në Gjykatën Kombëtare

4 Tetor 2023, 11:26 Nga DOSJA
Luis Rubiales mbrohet: "Ajo u largua duke qeshur dhe më goditi dy
Luis Rubiales dhe avokatja e tij

SPANJE - Është përfolur shumë për ‘rastin Rubiales’, i cili sjell çdo ditë detaje të reja nga gjithçka ka ndodhur. Sipas portalit 'El Español', ish-presidenti i RFEF-it, ballë për ballë me gjyqtarin në Gjykatën Kombëtare, dha një deklaratë për puthjen me Jenni Hermoso, se ishte "diçka e natyrshme mes dy personave që kanë jetuar së bashku për një kohë të gjatë”. 

Sipas mediave në fjalë, deklarata e Luis Rubiales zgjati saktësisht 54 minuta e 36 sekonda. “Si do të kërkoj falje, nëse të dy ishim super të lumtur?”,- pyeti ai veten. 

Pyetjes nëse ka qenë një puthje konsensuale, ai iu përgjigj: “Por shikoni, e kam bërë edhe me lojtarë, ishte një moment... Të shohim, unë vërtet... Fituam një Botëror, ka shenja të dashurisë. Kjo nuk është se dikush e ka çuar fshehurazi dikë në një zyrë për ta puthur me forcë. Jo. Ishte diçka kaq e natyrshme, në dritën e miliona syve, mes dy njerëzve që jetojnë prej kohësh bashkë."

I pyetur nëse mendon se e respektonte, Rubiales thotë: "Hajde... E kam pyetur më parë! Si të mos e respektoj? Ajo u largua duke qeshur dhe duke më goditur dy herë në krah."

Gjyqtari këmbënguli ta pyeste nëse kishte patur pëlqim me lojtaren para puthjes, për të cilën ish-presidenti u përgjigj se "Unë po përqafoja lojtarët, trajnerin, kur ajo kaloi. Ajo erdhi drejt meje për të më përqafuar. Ne e perqafuar, ajo më përqafoi. Ajo ngrihet dhe unë bëj një gjest që të mos bjerë, e gjitha kjo në një bisedë në të cilën i kujtoj se pa të nuk do ta kishim fituar Kupen e Botës. Pra, e pyes, dhe ajo më thotë në rregull," shpjegon ai.

“Ajo më kap ku të mundet, edhe unë e kapa. Dy-tre minuta më vonë më morën të gjithë dhe më mbuluan. Dhe në atë moment nuk do të thoja që të mos më prekinin. Kishim fituar një Kupë Bote, euforia dhe gëzimi i jashtëzakonshëm që ekzistonte është i papërshkrueshëm", deklaron ai.

"Ndodhi po aq natyrshëm sa kur fiton Lotarinë, ose sikur lufta në Ukrainë ka mbaruar, të fitosh një Kupë Bote, është njësoj. Ajo e tha vetë, më tha se është në rregull," shtoi Rubiales. Dhe përfundon, se Jenni Hermoso “është e pavërtetë kur thotë se kam dy vajza, sepse janë tre”.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni