LIVE UPDATES
Sport

Broja u rikthye, shënoi, por doli i shoqëruar nga mjeku, ja si është gjendja e tij!

Një gol që do ti vlente për të bindur për Pochettino, se mund të ishte ai kura për mungesën e golave te Chelsea. E një mesazh i rëndësishëm për brazilianin Sylvinho, që e priste më shumë dëshirë për ndeshjen vendimtare me Republikën Ceke në 12 tetor. Nuk ishte e thënë, sepse në minutën e 64′ Broja u detyrua të linte fushën e lojës i shoqëruar nga mjeku. I zëvendësuar nga Sterling, ai doli i duartrokitur nga publiku.

4 Tetor 2023, 12:28 Nga DOSJA
Broja u rikthye, shënoi, por doli i shoqëruar nga mjeku, ja si

ANGLI – Goli i shënuar dy ditë më parë nga Armando Broja a ngritur peshë jo vetëm tifozët shqiptarë por edhe atmosferën brenda skuadrës së Chelsea që regjistroi fitoren e parë me dy gola.

Driblime e aksione në progresion, që po jepnin idenë e Brojës më të mirë. Në ndeshjen mes Fulham e Chelsea mbi shkodranin e kombëtares së Shqipërisë ishin edhe sytë e tifozëve kuqezi. E kur shënoi golin e 0-2 britma e clirimit shpërtheu për 22 vjeçarin, që e kishte ëndërruar këtë moment.

Një gol që do ti vlente për të bindur për Pochettino, se mund të ishte ai kura për mungesën e golave te Chelsea. E një mesazh i rëndësishëm për brazilianin Sylvinho, që e priste më shumë dëshirë për ndeshjen vendimtare me Republikën Ceke në 12 tetor. Nuk ishte e thënë, sepse në minutën e 64′ Broja u detyrua të linte fushën e lojës i shoqëruar nga mjeku. I zëvendësuar nga Sterling, ai doli i duartrokitur nga publiku.

Ai pritet të jetë I grumbulluar në listën e Sylvinhos për ndeshjen e Cekisë më 12 tetor dhe ndeshjen e 17 tetorit me Bullgarië po në Tiranë. Sa i përket atij zëvendësimi i shoqëruar nga mjeku i Chelsea-s vetë sulmuesi i kombëtares shqiptare deklaron: “Nuk u dëmtova, thjeshtë një masë paraprake. Kam qenë për shumë kohë jashtë fushave të lojës dhe do të më duhet pak kohë për të arritur formën që të luaj 90 minuta të plota. Thjesht u ndjeva i lodhur dhe për këtë arsye vendoasa të zëvendësohem, për ta konsideruar si masë sigurie,” – siguron Armando Broja, duke qetësuar padyshim veç Pochettinos edhe trajnerin e kombëtares shqiptare, Sylvinho.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve