LIVE UPDATES
Sport

Chicago Fire bën një gjest të pazakontë kompensimi, për pjesëmarrjen e Leo Messit

Nisur nga dyshimi i krijuar për pjesëmarrja e tij në ndeshjen që ka Inter Miami në Çikago, klubi ka bërë një gjest bujar me 61 mijë tifozët që pritet të vijnë në stadium.

4 Tetor 2023, 11:06 Nga DOSJA
Chicago Fire bën një gjest të pazakontë kompensimi, për

SHBA - Më shumë se 61.000 tifozë kanë blerë bileta për të parë Lionel Messin duke luajtur në Çikago këtë të mërkurë. Superylli i Inter Miami mund të mos luajë për shkak të dëmtimit, kështu që Chicago Fire ka menduar kompensimi për shikuesit.

Fire postoi në faqen e tij të martën: "Për të treguar vlerësimin tonë, Chicago Fire do të ofrojë një kredit llogarie prej 250 dollarësh për mbajtësit e rinj të biletave të sezonit 2024, ose një kredit prej 50 dollarësh për këdo që nuk dëshiron të jetë mbajtës i biletave të sezonit dhe donte të vinte vetëm për një ndeshje, atë ndaj Inter Miami, pavarësisht se cilët lojtarë mund të shfaqen në fushë.

Klubi shton: "Ne e dimë se do të ketë shumë që do të ndjekin një ndeshje të Chicago Fire në “Soldier Field” për herë të parë dhe ne jemi të emocionuar t'i mirëpresim ata dhe t'u ofrojmë atyre mundësinë, duke u krijuar një atmosferë të mrekullueshme dhe të fokusuar tek ata.

Messi nuk ishte në mesin e lojtarëve të fotografuar të martën kur Inter Miami postoi një seri fotografish të skuadrës që po shkonte drejt avionit për në Çikago. Leo është paraqitur vetëm në një nga gjashtë ndeshjet e Inter Miami në të gjitha garat që nga 3 shtatori dhe ka munguar në tre ndeshjet e fundit. Ai humbi finalen e US Open Cup, më 27 shtator në Fort Lauderdale, Florida, kur Miami u mund 2-1 ndaj Houston Dynamo.

Inter Miami është 8-0-4 me Messin në fushë dhe ka 11 gola të shënuar në 12 ndeshje për ekipin. Turma e mëparshme më e madhe në shtëpi në historinë e Fire ishte 37.122 tifozë që erdhën për të parë ndeshjen e klubit kundër Los Angeles Galaxy më 8 gusht 1998, në sezonin inaugurues të Çikagos. Çikago ka (9-12-10, 37 pikë), ndërsa Miami (9-15-6, 33 pikë), teksa po luftojnë për të kaluar në “play-off” në Konferencën Lindore.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni