LIVE UPDATES
Sport

Luftë mediatike! McGregor ‘provokon’ Masvidal: "Unë dhe nëna jote shkojmë mirë"

Të dy luftëtarët vazhdojnë shkëmbimin e tyre mediatik të fjalëve në rrjetet sociale, duke pritur për një ndeshje të mundshme. Në ‘bashkëbisedimin’ nuk mungojnë edhe fyerjet

29 Qershor 2022, 19:03 Nga DOSJA
Luftë mediatike! McGregor ‘provokon’ Masvidal: "Unë
Luftëtari irlandez Conor McGregor

ANGLI - Conor McGregor dhe Jorge Masvidal janë dy nga luftëtarët më të dëshiruar dhe më të admiruar nga fansat e UFC. Të dy, përveç kësaj, janë mposhtur në ndeshjet e tyre të fundit. Për këtë arsye, pritshmëritë për një duel të mundshëm mes të dyve janë në rritje.

Së fundmi, ishte Masvidal ai që filloi duelin mediatik jashtë tetëkëndëshit dhe filloi të vendoste letrat e tij në tavolinë. Ai nuk hezitoi ta kërcënonte McGregor dhe gjithashtu të hidhte dorezën për luftën. "Jo, Conor nuk e dëshiron të ndeshet. Nëse do të bënte, do të postonte diçka, do të thoshte diçka", - ka zbuluar Masvidal në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

Por ndërkohë e ka vazhduar "provokimin" e tij ndaj irlandezit. "Ai ndoshta thjesht do të ofendojë nënën time, ndonjë të afërmin timin, ose kombin tim. Por mbase ai nuk do të thotë asgjë, për një sherr apo një takim,"- përfundoi luftëtari.

Mirëpo edhe McGregor nuk ka mbetur mbrapa dhe po ashtu përmes rrjeteve, iu përgjigj fjalëve të atij që mund të jetë rivali i tij në të ardhmen e afërt. "Të fyej nënën tënde? Çfarë shoku, sa i humbur je. Nëna jote dhe unë shkojmë mirë,"- u përgjigj irlandezi. 

Kryqëzimi dialektik nuk mbaroi me kaq dhe përsëri Masvidal do të vazhdonte: "Po, nëna ime të do për burrë? Ajo e di, që nuk mund të bëhesh fitues i madh në një luftë relativisht e lehtë për mua",- që e "sfidon" ai sërish europianin.

Këto nuk kanë qenë të vetmet deklarata të Masvidal në këto orët e fundit. Në një intervistë për ‘The Sun’ ai kërcënoi se do të provokonte përfundimisht largimin e tij si profesionist. "As që e shoh se ai mund të luftojë kundër meje, të them të drejtën. Por aq më pak, nëse ai siguron një ndeshje kundër meje, nuk mendoj se do të luftojë më pas kësaj,"- vazhdoi ai.

Shpatat janë të ngritura. Shkëmbimi i deklaratave tashmë ka nisur dhe shumë shpejt mund të përkthehet në një përleshje në ring mes dy prej luftëtarëve më të talentuar dhe mediatikë të garës.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve