LIVE UPDATES
Sport

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të pista' ndaj financieres, Chelsea shkarkon drejtorin

Chelsea e kishte punësuar për më pak se një muaj, por befas vendosi ta pushonte në vend. Megjithatë, tani është zbuluar arsyeja e largimit të drejtorit komercial Damian Willoughby, ai kishte punuar më parë edhe për City dhe EA Sports.

21 Shtator 2022, 21:25 Nga DOSJA

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

ANGLI- Chelsea e kishte punësuar për më pak se një muaj, por befas vendosi ta pushonte në vend. Megjithatë, tani është zbuluar arsyeja e largimit të drejtorit komercial Damian Willoughby, ai kishte punuar më parë edhe për City dhe EA Sports. Ai i kishte dërguar një sërë mesazhesh të papërshtatshme dhe eksplicite një drejtueseje financiare. Kjo gjë rrezikoi të hidhte në erë një biznes shumë të rëndësishëm.

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

Chelsea shkarkoi drejtorin e shitjeve Willoughby për ngacmimin seksual ndaj ekzekutives financiare Catalina Kim. Për këtë arsye u rrezikua një marrëveshje shumëmilionëshe. Klubi londinez konfirmoi për Telegraph se ëilloughby, i cili kishte më pak se një muaj që punonte për Blues, u shkarkua të martën. Kim tha se ishte ngacmuar seksualisht dhe ndihej e kërcënuar në telefon. Ajo tregoi edhe mesazhet e qarta që burri i kishte dërguar.

FOTO +18/ 'Më nis foto, jam i zhveshur"! Ngacmime 'të

Shkarkimi i Willoughby, i cili filloi të punojë për klubin në fillim të shtatorit, vjen vetëm tre muaj pasi pronarët e rinj të klubit premtuan të "fusin një mjedis të ri në përputhje me vlerat tona". Klubi lëshoi ​​një deklaratë në lidhje me këtë.

"Dëshmitë e mesazheve të papërshtatshme të dërguara nga zoti Willoughby, përpara emërimit të tij te Chelsea në fillim të këtij muaji, u siguruan dhe u hetuan së fundmi nga klubi. Edhe pse ato ishin dërguar para punësimit të tij në klub, një sjellje e tillë është absolutisht në kundërshtim me mjedisin e punës dhe kulturën e korporatës të krijuar nga pronësia e re e klubit”.

E.Ç (Dosja.al)

chelsea angli drejtori i klubit damian willoughby

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë