LIVE UPDATES
Sport

Alarm i kuq te Inter Miami! Pa Leo Messin, “Çafkat” kanë fituar 20% të ndeshjeve!...

Argjentinasi është i dëmtuar dhe mund të lihet sërish jashtë kundër Chicago Fire

4 Tetor 2023, 18:16 Nga DOSJA

SHBA - Ndikimi i Lionel Messit te Inter Miami është i dukshëm. Para debutimit të argjentinasit, ata pësonin humbje të njëpasnjëshme dhe nuk ëndërronin të fitonin një titull këtë sezon.

Megjithatë, pas ardhjes së kampionit të botës, gjithçka ndryshoi. Klubi nga Florida pati një sezon perfekt në Kupën e Ligës dhe pati dhjetë gola të shënuar nga ylli i tij për t'u kthyer në shtëpi me trofeun e paprecedentë.

Por tani, Inter Miami vuan sërish me mungesën e yllit të tij të madh. I dëmtuar, Messi ka humbur pesë ndeshje për ekipin e tij dhe rezultatet janë shqetësuese.

Alarm i kuq te Inter Miami! Pa Leo Messin, “Çafkat” kanë

Në takimin e parë pa argjentinasin, i cili ishte me ekipin e tij për kualifikueset e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2026, “Çafkat” ditën ta përballonin mungesën e numrit '10'.  Fitorja 3-2 kundër Sporting Kansas City tregoi se klubi mund të përballonte rivalët edhe pa mbretin e tij.

Megjithatë, ndeshjet e mëposhtme treguan të kundërtën. Në katër ndeshje pa Messin, Interi pati dy humbje dhe dy barazime, duke përfshirë edhe Houston Dynamo për US Open Cup, shifra që dëmtuan skuadrën në kërkimin e një vendi në “play-off” të MLS.

Kur kthehet Messi?

Alarm i kuq te Inter Miami! Pa Leo Messin, “Çafkat” kanë

Prania e argjentinasit në ndeshjen e së mërkurës kundër Chicago Fire është ende e pasigurt. Ka mundësi që Messi të rikthehet në fushë në stadiumin “Soldier Field”, por  trajneri Tata Martino nuk është shumë optimist.

“Është rrezik dhe do të kishim një problem shumë më serioz”, shërehet trajneri.

"Unë do t'ju thoja (që Messi do të kthehet brenda) një muaji, nëse do ta dija që ishte një muaj. Një ditë më pare, ata thanë se ai ishte jashtë ligës për të gjithë sezonin. Unë bëj një gabim shumë të rëndë nëse them diçka me nxitim, prandaj i shmang oret e sakta e kuptoj deshiren për të ditur oraret e sakta. Nëse do të kisha oraret e sakta do t'i thosha, por nuk i kam”,- përfundoi ai.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve