LIVE UPDATES
Bota

Shpejtësia i “hëngri kokën”! Kush është reperi grek që pagoi shtrenjtë për pasionet, qasja ndaj vdekjes: Unë jam bu

2 Shtator 2021, 06:45 Nga DOSJA
Shpejtësia i “hëngri kokën”! Kush është

GREQI– Reperi i njohur grek Mad Clip ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur gjatë mbrëmjes. Mediat greke i kanë dedikuar një artikull ku edhe tregojnë detaje nga jeta e djalit që u kthye nga Amerika për të ndjekur ëndërrën e tij në vendin e origjinës. Por në sy bie dashuria e tij për shpejtësinë, e cila dhe i mori jetën. 

“Unë jam një budalla, më pëlqen shpejtësia… E drejtë apo e gabuar, kushdo që më gjykon, le të më gjykojë,”-tha ai. Ky pasion i pakontrollueshëm për shpejtësinë, rezultoi fatal për të pasi i mori jetën në moshën 34-vjeçare.

Ai lindi në një lagje të varfër jashtë Nju Jorkut ku jetoi vitet e tij të adoleshencës para se të vendosej përgjithmonë në Greqi, në vitin 2016. Kënga dhe veçanërisht “trap music”, ishin pasaporta e tij për të jetuar siç e kishte ëndërruar. 

“Me muzikën bëhesh i pavdekshëm. Edhe artistët që kanë ndërruar jetë, ju i dëgjoni dhe duket sikur ata rikthehen në jetë. Nuk ka kuptim të jetosh, të vdesësh dhe të mbahesh mend nga askush. Unë nuk e kam filluar muzikën për para. Doja të lë një trashëgimi, një histori, një gjurmë. Le të më dëgjojë ndonjëherë dikush dhe të thotë se Mad Clip ishte një djalë që bëri diçka,”-kishte rrëfyer ai në një intervistë. Atëherë natyrisht ai nuk mund ta imagjinonte që do të përballej me vdekjen kaq shpejt. 

Mad Clip u kthye në kryefjalë për mediat gjithashtu në shkurt, pasi ishte ndjekur nga patrulla e Policisë për shkak të shpejtësisë së lartë. Ai kishte zgjedhur të ndiqte çmendurinë e tij, të jetonte në rrezik, të tërhiqej nga pasionet e tij, të provokonte fatin… Fatkeqësisht, e pagoi shtrenjtë!

Përkthyer nga Protothema

Lajmi kryesor/ Kishte pasion shpejtësinë! ‘Porsche’ iu bë copash, vdes reperi i njohur grek, po kthehej nga dasma, trupi i mbeti i bllokuar brenda mjetit

(k.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Rajoni Rajoni mad clip vdes Mad Clip mad clip vdes Mad Clip

Sondazh

Poll

Bota 2 Shtator 2021, 06:30

GREQI– Mad Clip, reperi grek i cili humbi jetën tragjikisht në një aksident me makinë ka qënë bashkëpunëtor me këngëtaren shqiptare Eleni Fourera.Tre muaj më pa...

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri