LIVE UPDATES
Aktualitet

RRËFIMET/ Ka burrin në burg, kunatat i ndryshuan bravën, e lanë jashtë: Fola, por…

9 Janar 2022, 13:20 Nga DOSJA
RRËFIMET/ Ka burrin në burg, kunatat i ndryshuan bravën, e

K.Z është nënë e dy fëmijëve, është e martuar prej 16 vitesh, por kohët e fundit bashkëshorti i saj ka përfunduar në burg. E mbetur vetëm me fëmijët dhe me kunatat ajo këmbëngul se ato e rrahin sa herë janë me nerva. Madje kunatat beqare i kanë dhunuar psikologjikisht edhe fëmijët, pretendon 40 vjeçarja e cila mbasi është paraqitur pranë komisariatit numër 2, nuk ka hezituar aspak por ka denoncuar çdonjërën prej tyre.

Inati mes grave më pas është kthyer në një luftë sharjesh dhe kundër denoncimesh, deklaron policia jo zyrtarisht për Gazetasi.al.

“Rasti më i fundit, – rrëfen në polici 40 vjeçarja – ishte para pesë muajsh, kur kunata mbylli derën për të më lënë jashtë. Por kur unë e hapa, atëherë ajo mu kthye dhe më rrahu”.

Ky episod pati çaste dhune me duar dhe kapje flokësh dhe nusja e shtëpisë u dëmtua në duar dhe në fytyrë mbasi u gërvisht me thonj. E gjendur nën sulmin e kunatava gruaja ka lëvizur nga banesa dhe është zhvendosur për të jetuar së bashku me motrën e saj në një shtëpi tjetër. Megjithatë ajo kthehej herë pas here në shtëpinë e saj, për të rregulluar punët. Ky vendim i saj lidhet me durimin dhe pritjen e të shoqit derisa ai të dilte nga burgu.

“Në një nga rastet kur hyra pashë që mungonin orenditë, fola me burrin në burg dhe më tha se të motrat i kishin hedhur në plehra mbasi kishin menduar se nuk duheshin më”.

Mbas këtij sqarimi ajo është rikthyer në banesë dhe kësaj radhe është ndeshur me një surprizë tjetër. Brava ishte ndërruar dhe dera nuk hapej.

“Nga vrima e çelësit pashë që kishin hequr edhe divanin e fundit dhe për të shmangur konflikte të tjera, erdha në polici të denoncoj motrat e burrit”, – shprehet gruaja e cila i përgjigjet oficerit se nuk e vuri policinë në dijeni më herët mbasi po përpiqej të kishte harmoni në familje dhe mos të hapte luftë me kunatat beqare derisa i shoqi të mbaronte dënimin. Mes veprimeve të policisë nuk ka munguar edhe marrja në pyetje e kunatave, ku më e madhja ka sqaruar se mëria mes tyre nisi nga sjellja e 40 vjeçares mbasi i vëllai u burgos.

Vajza thotë se i kishte rritur fëmijët e vëllait sikur të ishin të vetët dhe se me burgosjen e të vëllait, nusja e shtëpisë kishte hequr maskën.

Çdo veprim i saj lidhej me nxjerrjen nga banesa e prindërve dy vajzat beqare. Kur nuk i futi dot në kurth, atëherë nusja ka ndryshuar taktikë.

“Ne punojmë në të njëjtën punë, ja dimë oraret, por ajo iku nga shtëpia dhe përherë vonohej. E pyetëm si i lë fëmijët vetëm dhe ku shkon, pse nuk vjen në shtëpi? Na u përgjigj; jam grua e lirë bëj ç’të dua, shkoj ku dua. Patëm debate dhe ajo më rrahu mbasi ulëriti se nuk na duronte dot në shtëpinë që në fakt është e prindërve tanë dhe vëllai s’ka pasur asnjëherë pretendim ndaj nesh. Kur vërejtëm se ajo ikte e vinte sa herë donte pa adresë dhe pa thënë se ku i çoi fëmijët, atëherë ndryshuam bravën”.

Dy motrat kanë denoncuar sakaq se orenditë si televizori, frigoriferi dhe tavolina ishin marrë nga nusja e shtëpisë.

“Një ditë pashë fëmijët vetëm në kafe dhe mora kunatën i thashë pse i lë fëmijët, ku je, pse i kë lënë fëmijët vetëm dhe ajo u bë keq dhe filloi duke bërtitur”’. Kunata kujton se me këtë rast ishte vënë në ndjekje të nuses së shtëpisë dhe kishte nisur një hetim pa rënë në sy dhe aty kishte kuptuar se kunata në një rast zbriti nga një makinë e paidentifikuar prej saj: “Ky ishte sherri më i fundit, ajo është nusja e vëllait dhe s’mund t’ja bëjë këtë gjë vëllait”, e mbyll beqarja.

Marrë nga Gazeta “Si”

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet dhune ne familje policia e shtetit tirane dhune ne familje policia e shtetit tirane

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët