LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Më rrahën gabimisht’/ Vëllezërit ngjajnë me njëri-tjetrin, të dy: S’kemi konflikte

9 Janar 2022, 13:11 Nga DOSJA
‘Më rrahën gabimisht’/ Vëllezërit ngjajnë

Një ngatërresë në dukje jo aq e zakonshme, është kthyer në një ankth për një qytetar, i cili dyshon se shënjestra nuk ka qenë pikërisht ai. D.H., i tha gruas së tij se po dilte për të pirë një kafe. Kjo ishte rutina e tij çdo mëngjes. Ishte veshur ndërkohë dhe meqenëse ishte pushim për shkak të festave, u drejtua për në lokalin e lagjes në zonën e Bathores, ku kishte planifikuar të qëndronte me të njohurit gjatë paradites. Denoncuesi, i cili punon me duralumin, ka tre fëmijë dhe jeton vetëm me bashkëshorten, pasi fëmijët i ka emigrantë.

Dita dukej e qetë dhe normale, ende pa nisur mirë për 55-vjeçarin, i cili po ecte herët në mëngjes nëpër lagje, deri sa mbërriti në rrugën kryesore pranë një gomisterie.

“Vura re një automjet të zi dhe kur po ecja paralel me këtë mjet, makina ndaloi. Prej aty zbriti një person dhe pa më thënë asnjë fjalë pas pak sekondash, më goditi me grusht në fytyrë“.

Denoncuesi i thotë policisë, sipas burimeve të Gazetasi.al, se i shtangur, ai nuk ka pasur asnjë mundësi të mbrohej dhe as të reagonte. Sulmit nga personi i panjohur, iu bashkua edhe një i dytë.

“Pas pak sekondash, aty u afrua dhe një person i dytë, të dy filluan t’më qëllojnë në kokë, fytyrë dhe në trup. Kjo gjë më shkaktoi dhimbje. E gjitha kjo zgjati disa minuta dhe pas kësaj këta dy persona hynë në makinë dhe u larguan”.

Sipas asaj që tregon në polici, pasi është qetësuar, 55-vjeçari është kthyer nga rruga.

“Shkoja përditë në atë kafe që pija kafen e mëngjesit, por nuk vajta pas sulmit. U ktheva në shtëpi menjëherë. U pastrova. Pasi u qetësova i thashë gruas që të më bënte një kafe që të merrja veten”.

Denoncuesi i thotë policisë se në gjendje të tmerruar dhe duke pirë kafen nga dora e gruas, i ka treguar asaj të parës se çfarë i kishte ndodhur. Më pas, ka kërkuar sërish rroba të reja për t’u veshur e për të shkuar në polici, që sipas burimit të Gazetasi.al, e regjistroi të gjithë ngjarja. Por policia, pasi ka kryer kërkimet fillestare, ka zbuluar se i dëmtuari ka ngjashmëri me të vëllain dhe ka dyshime se sulmuesit mund ta kenë ngatërruar. Por edhe vëllai i tij “binjak” këmbëngul se nuk ka probleme. Policia e pyet denoncuesin se çfarë i thanë agresorët dhe ai përgjigjet se të rinjtë nuk i thanë asnjë fjalë.

“Personi i parë ishte rreth 33 vjeç, me trup të shëndoshtë dhe i gjatë, mbante veshur një xhup në ngjyrë të errët me kapuç në kokë. Personi i dytë me trup mesatar, mbante veshur një triko të bardhë, pantallona dhe këpucët nuk më kujtohen. Edhe i dyti nuk foli fare. Më goditi si i pari, pa asnjë arsye”.

55-vjeçari kujton skenën për të cilën policia i thotë Gazetasi.al se kërkoi detaje nëse kishte apo jo konflikte me njerëz të tjerë.

“Nuk kam mosmarrëveshje me askënd, jam në hallet e mira”, – rrëfen i plagosuri, që siç u evidentua kishte fraktura në kokë dhe në trup.

“Kur rashë në tokë, pashë se në makinë ishte edhe një person i tretë , i cili gjendej në timon. As atë nuk e njoh, kurse targat e makinës nuk i vërejta dot. Policia e pyet me këmbëngulje, nëse ai apo familjarët e tij kishin konflikte apo borxhe.

Kallëzuesi përgjigjet: “Nuk kam asnjë borxh, as unë, as fëmijët, as gruaja. Nuk kemi asnjë mosmarrëveshje me ndokënd. Nuk e di shkakun e këtij sulmi. Jam i habitur nga ky sulm, pasi ne jemi familje e qetë”.

Sipas asaj që policia ka mbajtur shënim në proces-verbalin që iu vendos në dispozicion Gazetasi.al, tregohet se i dëmtuari kishte kujtuar se po i kërkonin ndihmë.

“Në fillim kujtova se do më pyesnin për ndonjë adresë ndaj dhe mbajta këmbët, jam i habitur, pasi s’kam debate e dhe nuk bëj debat me asnjë”.

Policia i tha Gazetasi.al, se sulmi i çuditshëm ndodhi në orën 07:00 të mëngjesit dhe pas këqyrjes, u vërejt se ai kishte dëmtime të sy, ballë dhe në brinjë. Policia tregon se e ka marrë në pyetje të dëmtuarin, duke i kërkuar të kujtohej se mos në të kaluarën ka pasur konflikte, në mos ai, kushërinjtë e tij.

“Nuk e di se çfarë konfliktesh mund të kenë pasur kushërinjtë në të kaluarën. Flas për familjen time dhe nuk kam konflikte dhe as kemi pasur sherre ndonjëherë”.

Policia tregon se ka pyetur të afërmit e burrit të sulmuar, midis tyre edhe të vëllain. Ai pohon se i kishte treguar familjari për ngjarjen.

“Im vëlla nuk ka konflikte dhe po ashtu as unë”.

Policia shprehet se dy vëllezërit kanë ngjashmëri me njëri-tjetrin dhe kjo është arsyeja kryesore se përse atij iu mor deklaratë e posaçme gjatë hetimeve.

“Është e vërtetë, kemi ngjashmëri, por as unë nuk kam probleme, – shprehet A.H., sipas burimeve të Policisë së Kamzës. – As unë, as fëmijët e mi”.

Për policinë, pasi ka kërkuar emra të dyshuarish edhe nga vëllai i dytë që ka mohuar problemet, veprimi tjetër ka qenë këqyrja e kamerave të sigurisë.

Duke llogaritur kohën që e ka përshkruar 55-vjeçari, policia shpjegon se ka identifikuar “Benzin” e zi që kalon pranë një super-marketi dhe po vijon me mbledhjen e provave, e bindur se agresorët e kanë ngatërruar shënjestrën dhe se vëllai i dytë nuk tregon të vërtetën.

Marrë nga Gazeta “Si”

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet bathore dhune policia e shtetit tirane bathore dhune policia e shtetit tirane

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët