AktualitetFactcheck

Rama dërgoi në Itali punëtorin e karburantit në Vorë, zbardhet e vërteta, kush është “mjeku” pompist që u dërgua për të luftuar COVID-19

EKSKLUZIVE
 • Flet përgjegjësi i karburantit në Vorë: Qazim Ismaili ishte në punë deri para dy ditësh
 • Deri para disa ditëve ai vijonte të punonte si pompist në një pikë karburanti në Vorë. E vetmja lidhje që Ismaili ka me mjekësinë është një kurs disa javor për fizioterapi.
  Featured image of article: Rama dërgoi në Itali punëtorin e karburantit në Vorë, zbardhet e vërteta, kush është “mjeku” pompist që u dërgua për të luftuar COVID-19 Pompisti Qazim Ismaili i veshur si mjek

  TIRANË- Qazim Ismaili, njëri nga 30 “mjekët dhe infermierët” që u dërguan të shtunën në Itali në vijën e parë të luftës kundër koronavirusit rezulton se është pompist. Dosja.al ka zbuluar dhe verifikuar se Ismaili nuk ka asnjë eksperiencë në mjekësi. Burime të afërta me “mjekun”, i thanë Dosja.al se deri para disa ditëve ai vijonte të punonte si pompist në një pikë karburanti në Vorë, (në karburantin më të madh në mes të qytetit). 

  “E kemi detyrim moral sepse në rastet e vështira kur Shqipëria kaloi Italianët ishin të parët që na ndihmuan në rastin e tërmeti, se unë banoj pikërisht në zonën ku ma shkatërroi shtëpinë tërmeti”, tha Ismaili, të cilin kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e prezantuan si mjek.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
  Postimi i Manastirliut ku shihet edhe emri i Qazimit

  E vetmja lidhje që Ismaili ka me mjekësinë është një kurs disa javor për fizioterapi. Vendimi i qeverisë shqiptare për të dërguar 30 mjekë dhe infermierë në Itali u përshëndet nga i gjithë populli dhe autoritetet italiane. Pa dashur të fikim të parët “qirinjtë e tortës”, nisur nga rasti i Ismailit, por edhe nga deklarata e drejtorit të spitalit të Breshias i cili tha dje se ata ende nuk janë gati për punë, pa kaluar njëherë në testim, jemi ende kuriozë të dimë se cila do të jetë përgjigjia e autoriteteve shqiptare, kur italianët të shohin CV-në e Ismailit. Kushedi, ndoshta edhe në Breshia kanë nevojë për pompist…

  (f.g./dosja.al)

  10 Komente në “Rama dërgoi në Itali punëtorin e karburantit në Vorë, zbardhet e vërteta, kush është “mjeku” pompist që u dërgua për të luftuar COVID-19

  1. jam nè Itali dhe degjova njè interviste tè drejtorit te shèndetesise te Breshas tha qè mjeket e infermiere Shqiptare nuk kanè diploma me vete e do tu bèjmè provim para se tè fillojne kurse ekipi polak do filloje menjèhere se janè profesioniste e me diploma

  2. ishalla kalojne testimin se na felliqen…dhe kjo na duhet……

  3. 😂😂😂😂sa turp Fshati digjet kurva krihet 😂😂😜

  4. O njerez merruni me inisjativen e mrekullushme qe Kane bere dhe jo me budallalliqe.

  5. Shume dakort jam me inisiativen po mos cojn pompista si mjek se do u ngelin njerezit ne dore dhe do na marin ftyren. Masturbohemi me inisiativen pastaj.

  6. THOT NJE SHOK MOS PER VETE NA NGELESHIN VETERINERET PO DERI SA ARRITEM TEK POMPISTI EDHE ATA NA PASKAN LENE SHENDEN … TJETER GJE INISJATIVA

  7. Po te jet e vertet se na qenka nje pompist atje turpi me i madh per kete shtet shkerdhate

  8. Nje pune do ta beje ne Itali aty ne vijen e pare te pakten krevatin me te semurin do ta shtyje apo te mbaje arkeen me sorume po Dr Adhamudhi cfar do beje

  9. Ky as per majasell nuk te ben pun

  10. Ne i kemi me profesinonist kto

  Shto Koment