LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Puna që keni dashur gjithmonë po vjen, sot është një ditë e zjarrtë për dashuri, do vlerësoni partnerin, por kujdes me

9 Qershor 2021, 04:54 Nga DOSJA
Puna që keni dashur gjithmonë po vjen, sot është një

Dashi

Dashuria:

Jeta jote emocionale do të shënojë një moment të rëndësishëm dhe roli juaj do të jetë deçiziv.

Paratë:

Ditë shumë pozitive për të ardhurat tuaja.

Puna:

Bëni përpara me hapa viganë drejt pozicionit që keni ëndërruar.

Shëndeti:

Mos e teproni shumë me ushqimin dhe nëse merreni me sport mos e ekzagjeroni as me të.

Demi

Dashuria:

Jeni duke përjetuar një periudhë kokëçarje me partnerin/en tuaj, situatë që duket se do të vazhdojë.

Paratë:

Deri tani keni fjetur mbi dafina, por qetësia financiare që keni është duke u minuar ndaj bëni kujdes.

Puna:

Një punë e re që keni dashur shumë ta keni, është në prag.

Shëndeti:

Moment i përshtatshëm për të parë me lupë ushqimin që hani.

Binjakët

Dashuria:

Para se ta lësh veten të rrëmbehet nga impulset e nervit dhe nxitimit, ndalu të arsyetosh pak.

Paratë:

Më në fund, siguria financiare që ke pritur, po vjen.

Puna:

Disa gjëra do të nisni ti shikoni më qartë në aspektin e punës dhe do të kuptoni gjëra.

Shëndeti:

Ky është një moment i mirë për të kërkuar më shumë energji që do t’ju duhen.

Gaforrja

Dashuria:

Keqkuptime kanë lindur në raportin tuaj dhe tani ato po kërcënojnë që t’ju sjellin një krizë sentimentale.

Paratë:

Bëni kujdes me shpenzimet, mos harxhoni paratë me gjëra që nuk janë të domosdoshme.

Puna:

Ke një ëndërr profesionale që tani po bëhet realitet.

Shëndeti:

Do të ndjeheni fizikisht të fortë dhe të shëndetshëm këtë të mërkurë 9 qershor 2021, citon noa.al horoskopin e të famshmit Branko.

Luani

Dashuria:

Nëse nuk keni një partner/e, miqësia do të jetë në qendër të vëmendjes tuaj.

Paratë:

Të ka kapur një lloj lakmie për paratë dhe doni veç të shtoni edhe ca, edhe ca…

Puna:

Bëjeni punën me zell dhe do të shikoni se kolegët dhe ata që duhet, do t’jua vlerësojnë.

Shëndeti:

Mos harro diçka, fundjava është për të pushuar, ndaj bëje dhe fillo e mendo tani.

Virgjëresha

Dashuria:

Do të zbuloni se planet tuaja nuk përputhen fare me ato të tyret.

Paratë:

Ke pasur ca si tepër shpenzime kohët e fundit. Hidhi një sy faturave dhe nis të kullundrisesh pak me ato që ke.

Puna:

Ti di që t’ia dalësh në çdo situatë dhe shefat e tu e kanë shumë të qartë këtë.

Shëndeti:

A mos keni kaluar ndonjë të ftohur dhe ende keni telashe? Shkojini mbrapa.

Peshorja

Dashuria:

Dot do t’ju pushtojë një dëshirë e zjarrtë për t’u takuar dhe për të qëndruar gjatë me njerëzit që doni.

Paratë:

Asgjë për tu shënuar në aspektin financiar. Këshilla mbetet, gjella me kripë dje kripa me karar.

Puna:

Një ditë që do shënohet nga kontakte dhe biseda ku do të thelloheni dhe do t’ju vlejë për të fjetur ca pika të përbashkëta.

Shëndeti:

Kujtesë për të parë veten edhe në ditë si këto, prag vere.

Akrepi

Dashuria:

Kjo është një kohë kur duhet të bëheni bashkë me njerëzit që keni kohë që rrini larg dhe të shijoni jo vetëm lidhjen, por edhe ata që ju rrethojnë.

Paratë:

Mund të përballeni me situata jo të mira në aspektin financiar. Sytë katër.

Puna:

Kjo e mërkurë 9 qershor është e rëndësishme që të bëni kujdes me njerëzit e tjerë në ambientin e punës. Duhet ta bëni që të shmangni keqkuptime dhe polemika.

Shëndeti:

Ekuilibri në aspektet e jetës është i nevojshëm për të pasur stabilitet dhe harmoni. Fundja ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin tënd.

Shigjetari

Dashuria:

Dashuria nuk është vetëm intime. Keni disa njerëz që ju duan dhe duke u bërë bashkë do të risjellësh në vëmendje se janë pikërisht ata që të mbështesin dhe të qëndrojnë pranë.

Paratë:

Më mirë pak kursim sot se obobo mot!

Puna:

Idetë që keni duhet ti hidhni në qarkullim, por ato duhet të jenë në përputhje me atë që jeni dhe bëni.

Shëndeti:

Dielli duket që në mëngjes dhe duke e nisur ditën me pak gjimnastikë, siguroni jo vetëm një ditë të mbarë dhe me energji.

Bricjapi

Dashuria:

Është ditë e momenteve të veçanta për një romantikë të harruar nga shumë faktorë. Shijojeni.

Paratë:

Duhet ti kushtoni një vëmendje më të madhe të ardhurave që nxirrni. Të kuptoni nëse kaq është mundësia jua apo hapësirat janë për më tepër.

Puna:

Edhe në punë pritet të jetë një ditë e veçantë. Do të impenjohesh realisht në punë dhe do të demonstrosh tek disa që të duan, se puna për ty nuk është lojë.

Shëndeti:

Vera është shans i mirë për t’u marrë më shumë me trupin tuaj. Një rrugë e dy punë.

Ujori

Dashuria:

Kjo e mërkurë është një ditë që të kujtoheni se nuk ekzistoni vetëm ju dhe partneri/ja juaj. Ka dhe disa njerëz në gjirin e familjes që duhet t’u tregoni afeksion dhe tu lini të kuptojnë se kujdeseni edhe për ta.

Paratë:

Këtë të mërkurë 9 qershor duket se do t’ju kapë një dëshirë e zjarrtë për t’u sulur që të prishni ca lekë. Por përmbahuni!

Puna:

Është një ditë që mund të nisni disa lëvizje në punë, por për t’ia dalë duhet të kuptoni a është vallë momenti i duhur.

Shëndeti: Sot duhet të jeni sa më racionalë. Evitoni të bëheni emotivë, nuk ju bën mirë as për shëndetin dhe as për raportet me të tjerët.

Peshqit

Dashuria:

Është një ditë e mërkurë që ti do të duhet të sqarosh disa situata për të cilat njerëzit duhet të kuptojnë arsyet e mënyrës si po sillesh me to.

Paratë:

Të hollat nuk janë shqetësimi i ditës për ju. Edhe nëse ju ngecin këmbët te ndonjë dyqan, hyni.

Puna:

Ka një moment të përshtatshëm që të përfitoni për të sqaruar disa situata që kanë ngelur pezull dhe prej disa kohësh nuk po marrin zgjidhje.

Shëndeti:

Dita pritet të jetë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni.

Marrë nga Noa.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 9 qershor 2021 horoskopi 9 qershor 2021

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 8 Qershor 2021, 12:59

TIRANË– Armina Mevlani ka hedhur poshtë zërat për një krisje të mundshme në mardhënien në çift me Shkelzen Berishën, pasi ky i fundit nuk u pa...

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta