LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Shisja çokollata për të ndihmuar prindërit nëpër Shqipëri”, Alban Skënderaj tregon punën e parë

8 Qershor 2021, 13:26 Nga DOSJA
“Shisja çokollata për të ndihmuar prindërit

Alban Skënderaj ka qenë i ftuar në emisionionin “Në kurthin e Piter Pan” në Tv Klan, ku është përballur me shumë pyetje kurioze nga fëmijët. Ai u përshtat me të gjithë fëmijet, duke na treguar se edhe në familjen e tij është një baba shembullor dhe i edukon fëmijët e tij më së mirë.

I pyetur nga fëmijët se cila është puna e parë që ai ka bërë, Albani shprehet se kur ka qenë fëmijë ka shitur çokollata për të ndihmuar prindërit.

Alban Skënderaj: Puna mund të fillojë edhe kur jeni të vegjël dhe kur isha unë i vogël, nuk isha kështu si juve me fustane të bukura dhe kështu, neve kishim të tjera situate dhe kushte. Unë mbaj mend që punën e parë që kam bërë, kam shitur çokollata. Dilja dhe i shisja duke ndihmuar edhe prindërit.

Alketa Vejsiu: Ku i shisje këto çokollata t’i Alban, në Vlorë, në Lushnjë, në Itali, ku?

Alban Skënderaj: Gjithandej sa ka qenë në Shqipëri, edhe nëpër Shqipëri. Mbaj mend diku në vitet ’90-’91-’92 ishte një kauz i madh ekonomik për të gjithë ne dhe mbaj mend që shumë fëmijë të lagjes atëhere, ishte një gjë shumë normale, dikush shiste cigare, dikush, dikush çokollata, dikush diçka tjetër. Unë e mbaj mend që atëhere isha aktiv dhe më pëlqente të isha pjesë, të kontribuoja në familje.

Alketa Vejsiu: Kur më the që shisja çokollata kur u takuam para pak ditësh dhe po ndërtonim intervistën, më the dhe një fjali shumë të bukur: Alketa pse çuditësh, të gjithë shqiptarët kanë shitur fiq!

Alban Skënderaj: Në radhë të parë, puna është fantastike dhe sa më shumë të kesh punuar, aq më shumë krenar duhet të jesh dhe aq më shumë profesione të kesh bërë, aq njeri më i pasur je, më me eksperiencë dhe më i rrahur me jetën.

Alketa Vejsiu: Ti ke qenë edhe infermier.

Alban Skenderaj: Po po, kam punuar edhe kamerier, parkues makinash, kam punuar në pastiçeri, kam bërë shumë punë sa kam qenë i vogël dhe studioja.

KLAN

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz alban skenderaj alban skenderaj

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 8 Qershor 2021, 12:59

TIRANË– Armina Mevlani ka hedhur poshtë zërat për një krisje të mundshme në mardhënien në çift me Shkelzen Berishën, pasi ky i fundit nuk u pa...

Art&Argëtim 8 Qershor 2021, 06:51

Shpjegimi shkencor: Pse qielli është i kaltër?

Është e lehtë të shohim se qielli është i kaltër. Por a e keni menduar ndonjëherë pse? Shumë njerëz tjerë të mençur e kanë menduar këtë. Dhe wshtw d...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN