LIVE UPDATES
Politike

LISTA/ Si do të votojnë qytetarët në fletën e votimit, PD e Alibeajt përfundon te partitë e vogla, renditja e plotë e 40 subjekteve

Në këtë formë, PD nuk arrin dot të renditet as në 5 vendet e para, duke përfunduar poshtë listës duke u renditur mes partive të vogla.

13 Prill 2023, 14:40 Nga A.B
LISTA/ Si do të votojnë qytetarët në fletën e votimit,
Foto ilustruese

TIRANË- KQZ ka hedhur ditën e sotme shortin për renditjen në fletën e votimit për Këshillat Bashkiakë në zgjedhjet e '14 Majit'. I pari në listën është koalicioni 'Bashkë Fitojmë', i Kryetarit të Partisë Demokratike Sali Berisha dhe kryetarit të 'Partisë së Lirisë', Ilir Meta. Më pas, i dyti në listë vjen Partia Socialiste, e treta Partia Agrare, ndërsa në vend të 9-të përfundon Partia Demokratike e kryesuar nga deputeti Enkelejd Alibeaj. 

Në këtë formë, PD nuk arrin dot të renditet as në 5 vendet e para, duke përfunduar poshtë listës duke u renditur mes partive të vogla.

Renditja e plotë e 40 partive

1-Koalicioni “Bashkë fitojmë” 
2-PS
3-PAA
4-Partia Republikane
5-Partia  Lëvizja e Legalitetit
6-Partia Demokracia Sociale
7-Koalicioni “Aleanca Liberale e Djathtë”
8-Partia Social Demokratike
9-Partia Demokratike
10-Aleanca progresiste LZHK
11-Fryma e re Demokratike
12-Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet
13-Partia për Eurpianizim e Integrimin e Shqipërisë
14-Partia Aleanca Demokratike e Shqipërisë
15-Partia Bindja Demokratike
16-Partia për mbrojtjen e të drejtave të emigrantëve
17-Aleanca Arbnore Kombëtare
18-Partia Balli Kombëtar
19-Partia Aleanca për demokraci dhe solidaritet
20-Lëvizja Punëtore Shqiptare
21-Fronti i Majtë
22-Partia e Unitetit Kombëtar
23-Partia e Gjelbër
24-Partia Konservatore
25-Partia Lëvizja e Re
26-Aleanca për Barazi e drejtësi Europiane
27-Partia Kombëtare Konservatore Albania
28-Partia për mbrotjen e të drejtave të punëtorëve
29-Aleanca Maqedonase për Integrim Evropian
30-Partia e Emigracionit Shqiptar
31-Partia e Reformave Demokratike Shqiptare
32-Partia Komuniste e Shqipërisë
33-Partia Ora e Shqipërisë
34-Partia KristianDemokrate
35-Nisma thurje
36-Partia Lëvizja Bashkë
37-Minoriteti grek për të ardhmen
38-Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë
39- Partia Demokristiane Shqiptare
40-Ardhmëria Shqiptare

/Dosja.al

mbledhja e kqz 13 prill 2023

Sondazh

Poll

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet