LIVE UPDATES
Politike

Renditja në fletën e votimit për Këshillat bashkiake! Hidhet shorti, koalicioni Berisha-Meta do jetë i pari, PS e dyta

Të parët që do të renditen në fletën e votimit për Këshillat është koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’.

13 Prill 2023, 13:33 Nga A.B
Renditja në fletën e votimit për Këshillat bashkiake! Hidhet
Shorti

TIRANË-Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) ka hedhur ditën e sotme shortin për renditjen në fletën e votimi për Këshillat bashkiakë në zgjedhjet e 14 majit.

Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi në fjalën e tij u shpreh se janë vetëm tre subjekte politike, që kanë paraqitur listën shumë-emërore në 61 bashki, si Partia Socialiste e Shqipërisë, Koalicioni Bashkë Fitojmë dhe Partia Agrare Ambientaliste të cilat do të ndajnë numrin nga 1 deri në tre në fletën e votimit.

Të parët që do të renditen në fletën e votimit për Këshillat është koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’, ndërsa PS do të jetë e 2 e i treti në radhë do jetë Partia Agrare. 

Partia Demokratike e kryesuar nga Enkelejd Alibeaj, e cila garon në 57 bashki për këshillat bashkiakë, do të renditet e 9-ta në listë.

Renditja e plotë e 40 partive

1-Koalicioni “Bashkë fitojmë” 
2-PS
3-PAA
4-Partia Republikane
5-Partia  Lëvizja e Legalitetit
6-Partia Demokracia Sociale
7-Koalicioni “Aleanca Liberale e Djathtë”
8-Partia Social Demokratike
9-Partia Demokratike
10-Aleanca progresiste LZHK
11-Fryma e re Demokratike
12-Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet
13-Partia për Eurpianizim e Integrimin e Shqipërisë
14-Partia Aleanca Demokratike e Shqipërisë
15-Partia Bindja Demokratike
16-Partia për mbrojtjen e të drejtave të emigrantëve
17-Aleanca Arbnore Kombëtare
18-Partia Balli Kombëtar
19-Partia Aleanca për demokraci dhe solidaritet
20-Lëvizja Punëtore Shqiptare
21-Fronti i Majtë
22-Partia e Unitetit Kombëtar
23-Partia e Gjelbër
24-Partia Konservatore
25-Partia Lëvizja e Re
26-Aleanca për Barazi e drejtësi Europiane
27-Partia Kombëtare Konservatore Albania
28-Partia për mbrotjen e të drejtave të punëtorëve
29-Aleanca Maqedonase për Integrim Evropian
30-Partia e Emigracionit Shqiptar
31-Partia e Reformave Demokratike Shqiptare
32-Partia Komuniste e Shqipërisë
33-Partia Ora e Shqipërisë
34-Partia KristianDemokrate
35-Nisma thurje
36-Partia Lëvizja Bashkë
37-Minoriteti grek për të ardhmen
38-Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë
39- Partia Demokristiane Shqiptare
40-Ardhmëria Shqiptare

/Dosja.al

zgjedhjet lokale 14 maj 2023 mbledhja e kqz 13 prill 2023

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat