LIVE UPDATES
Aktualitet

Policia kontroll “rrufe” në “Las Vegas”, arrestohen 2 persona, arratiset pronari

7 Nëntor 2021, 15:45 Nga DOSJA
Policia kontroll “rrufe” në “Las Vegas”, arrestohen

TIRANË– Një operacion kundër lojërave të fatit është zhvilluar në Tiranë, ku edhe kanë rënë në prangat e Policisë 2 persona. Ndërkohë që 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, e një tjetër është proceduar në gjendje të lirë. Pas informacioneve të marra në rrugë operative, Policia ushtroi kontrolle në lokalin “Las Vegas” në rrugën “Petro Nini Luarasi” në Tiranë duke arrestuar Ledjon Xhezairin dhe Kledi Bunacan, ndërsa në kërkim u shpall Urim Topuzi dhe Edison Nazifi, Lulo Hasani po hetohet në gjendje të lirë. Dy të shpallurit në kërkim, pronari i lokalit Topuzi dhe menaxheri Edison Nazifi janë arratisur në momentin që Policia ka shkuar në ambientet e lokalit.

Në njoftimin zyrtar, Policia njofton se nga kontrolli i ushtruar në lokal janë sekuestruar një sasi parash prej 900 000 lekë të rinj si dhe një sasi parash në valutë në shumën prej 2975 Euro, të cilat u gjenden në sirtarin e banakut të lokalit. Po ashtu janë sekuestruat pesë aparatë telefonik celularë të cilët shërbenin për vendosjen e skedinave dhe basteve sportive për ndeshje të ndryshme futbolli.

“Pas punës operative të bërë nga shërbimet e policise kriminale të Komisariatit Policisë Nr. 1, Tiranë, në datë 06. 11. 2021, rreth orës 18. 30 min, është ushtruar kontroll në subjektin privat Bar Restorant “Las Vegas” që ndodhet në katin e parë të pallatit Nr. 10/1, në Rrugën “Petro Nini Luarasi” në Tiranë, ku nga kontrolli i ushtruar janë kapur në flagrancë duke ushtruar aktivitet të kundraligjshëm në organizimin e llotarive të palejuara si dhe venien në dispizicion të lokaleve për lojra të palejuara, dhe nga kontrolli i ushtruar janë sekuestruar një sasi parash prej 900 000 Lek të rinjë si dhe një sasi parash në valutë në shumën prej 2975 Euro, shumë parash të cilat u gjenden në sirtarin e banakut të lokalit, para të cilat ishin përfituar nga aktiviteti i kundraligjshëm, si dhe janë gjetur dhe janë sekuestruar pesë aparatë telefonik celularë të cilet sherbenin për vendosjen e skedinave dhe basteve sportive për ndeshje të ndryshme futbolli”- njofton Policia.

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet operacioni fati i lojrave operacioni las vegas policia e shtetit tirane operacioni fati i lojrave operacioni las vegas policia e shtetit tirane

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij