LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Foltorja’/ Berisha: Basha të shkarkohet me votat e anëtarësisë! Do ta heqim

7 Nëntor 2021, 08:10 Nga DOSJA
‘Foltorja’/ Berisha: Basha të shkarkohet me votat e

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon që shkarkimi i Kryetarit të Partisë Demokratike të bëhet me vota të anëtarësisë. Gjatë ‘Foltores’ së zhvilluar ditën e sotme në Tiranë me të rinjtë demokratë dhe të rinjtë e FRPD-së në ambientet e amfiteatrit në Akademinë e Arteve, Berisha u shpreh se votimi duhet të kryhet në këtë mënyrë, pasi me votat e anëtarësisë është zgjedhur.

Berisha u shpreh se Belind Këlliçit iu mohua e drejta për të shkuar në parlament në 2017 dhe për të përfaqësuar të rinjtë demokratë nga Basha pasi e shihte atë si rrezik potencial për t’i zënën vendin. Të rinjtë e FRPD-së  kërkuan shkarkimin e Bashës, madje e kanë hedhur me votim live ku të rinjtë të ngrënin dorën kush ishte pro.

Berisha reagoi ashpër ndaj vendimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për nisjen e procesit zgjedhor për zgjedhjen e drejtuesve të rinj në forumin e gruas dhe FRPD, duke iu drejtuar të rinjve të përkrahin këtë ‘Foltore’ për t’i rikthyer vlerta e vërteta të PD. Berisha akuzoi Bashën se po trembet nga rinia demokrate e se kërkon t’u mbyll gojën përmes uzurpimit të FRDP dhe Forumit të Gruas. Këtë vendim, Berisha e quan hakmarrje mizore. Ai tha se Basha po sillet sikur është shkolluar në Korenë e Veriut dhe se duhet të mësojë ABC e demokracisë nga të rinjtë demokratë.

Ky takim me të rinjtë, vjen në një kohë kur Kryetari Lulzim Basha ka kërkuar zgjedhje të reja për kryetar të FRPD. Në shkresën e lëshuar, Basha argumenton se mandati i shumicës dërrmuese të drejtuesve të FRPD-së ka mbaruar dhe një pjesë e drejtuesve kanë tejkaluar moshën.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Votim në Foltore, të rinjtë e FRPD-së, ‘shkarkojnë’ Bashën: Kush është pro?

Ndryshim plani? Berisha: Shkarkimi i Bashës duhet të bëhet me votat e anëtarësisë

Sekretari i FRPD- Berishës: Po i shkele pikat do të shpallim “non grata”

‘Foltorja’/ Glauk Olldashi: Të frymëzojmë shqiptarët të sjellim PD në pushtet

‘Foltorja’ e radhës në Pogradec! Berisha: Shihemi të martën

Foltorja me të rinjtë, Këlliçi: FRPD është themeli i PD, nuk e harrojmë historinë

E FORTË! Berisha: Basha e shihte Këlliçin rrezik për t’i zënë vendin në 2017!

Berisha: Basha sillet sikur ka studiuar në Korenë e Veriut

Berisha: Nuk e lejoj Bashën të japë dorëheqjen por do ta heqim!

Floriana Garo i bashkohet ‘Foltores’ së Berishës: Më të fortë dhe të hapur!

Zgjedhjet në FRPD, Berisha: Hakmarrje! Basha kyçet në zyrë, jep urdhëra nga telefoni

‘O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do’Ovacionet e të rinjve për ish-liderin e PD

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike berisha ne tirane foltorja per pd sali berisha zgjedhje ne frpd berisha ne tirane foltorja per pd sali berisha zgjedhje ne frpd

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE