LIVE UPDATES
Aktualitet

Pastrimi i vendit! Rama: Sanksione kryebashkiakëve për mbetje, ngrihet ‘Task Forca’

7 Nëntor 2021, 10:00 Nga DOSJA
Pastrimi i vendit! Rama: Sanksione kryebashkiakëve për mbetje, ngrihet

VLORË- Aksoni për pastrimin e vendit ka nisur ditën e sotme në Pyllin e Sodës në Vlorë dhe do të shtrihet në të gjithë territorin e vendit ka për synim të vazhdojë në të gjithë Shqipërinë. Në nisjen e aksionit për pastrimin e vendit, kryeministri Edi Rama u shpreh se fillimisht do të pastrohen të gjitha pikat e nxehta në vend, pasi ndotjet e vazhdueshme po dëmtojnë rëndë çdo sektor në vend. Rama paralajmëroi kryebashkiakët se nëse nuk pastrojnë territorin e tyre do të ndërmerren masa ligjore kundrejt. Kreu i qeverisë paralajmëroi ngritjen e një ‘Taskforce’ që do të ndihmojë bashkitë e zonave bregdetare në pastrimin si dhe do të ketë një fond inkurajimi që ato bashki që pastrojnë zonën t’u rikthehet pas ajo që shpenzojnë.

Për personat që komentojnë në Facebook duke u hequr si patriot, Rama kishte një koment. Ai tha se patriot i vërtetë është të mbajë pastër ambientin dhe jo të hiqen nga Facebook sikur e duan shumë Shqipërinë.

Rama nuk la pa thumbuar kryebashkiakun Dritan Leli se në vend që Vlora të ishte model është kthyer në shembullin më të shëmtuar të abuzimit me mjedisin.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Në hall! Pa dorashka dhe me qese të zeza, Ram mbledh plehtrat: I kam duart e mëdha

‘Punën e kryen për 3 minuta’/Rama ‘këshillon’ Lelin për pastrimin: Me qese në dorë..

AFATI! Rama: Brenda 1 ore në fund të ditës të grumbullohen mbetjet, bizneset nuk…

Rama paralajmëron kryebashkiakët: Ndjekje penale për vendgrumbullime të paligjshme

Rama: Në komente të gjithë janë ambientalistë, mos zbrazni pushkën në FB

(I.A;a.b/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike edi rama pastrimi i vendit nga mbetjet rama ne vlore edi rama pastrimi i vendit nga mbetjet rama ne vlore

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE