LIVE UPDATES
Politike

‘Për këtë opozitë rroj 1500 vjet’/ Rama tregon kundërshtarin më të madh, PARALAJMËRIMI: Kam foto të tjera, do i shi

3 Prill 2021, 16:50 Nga DOSJA
‘Për këtë opozitë rroj 1500 vjet’/ Rama tregon

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka komentuar marrëdhënien me bashkëshorten e tij, Linda, të cilën e ka cilësuar opozitaren e tij më të madhe. I ftuar në emisionin “Kjo Javë”,  Rama ndau detaje nga interaktiviteti me ndjekësit në rrjetet sociale, ndërsa paralajmëroi fotot të tjera për kundërshtarët.

PJESË NGA INTERVISTA: 

Thatë që vendimet i merrni i vetëm dhe për këtë ka një barrë të madhe. Sa kritika apo mbështetje merrnin nga bashkëshortja z. Rama?

Rama: Kush mendon që opozita ime është ajo që sheh në TV bën gabim të madh. Qoftë opozita e politikanëve dhe ajo e analistëve, unë rroj 1500 vjet. Opozita që kam në shtëpi, gjërat që kanë të bëjnë me punën time dhe nga niveli i debatit është një gjë tjetër. Është opozita e vërtetë që kam dhe më mban alert gjithë kohës. Është bekim. Me gjithë dhimbjen e të gjithë stresin që kalon.

Vijoni një marrëdhënie të ngushtë me rrjetet sociale?

Rama: Në makinë, edhe pse them lërë, nuk rri dot. Më duket si pjesë e detyrës dhe respekt për njerëzit. Përgjigjet e mia janë përgjigje për rrjetet sociale. Flakë për flakë, përgjigjem si Edi Rama dhe jo si njeri që bën diplomaci. Njerëzit e marrim për arrogancë, tallje, shpoti. Më duket se është shenjë respekti. Nëse kryeministri nuk denjon të të lexojë është shumë më keq, sesa një përgjigje që s’të pëlqen. Në fund të fundit, ç’rëndësi ka.

A shfaqni pendesë, ndonjëherë për deklaratat gjatë takimeve elektorale? Diçka që mund të jetë thënë në formë të nxituar nga ju apo e pa menduar mirë? Pendese për çfarë? Më jep një shembull?

Rama: Janë gjërat më kreative që kam bërë, kam akoma! Do shihni të tjera.

(k.m/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike edi rama linda rama edi rama linda rama

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE