LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Një ditë intriguese për beqarët por është kohë e mirë për të bërë plane/Horoskopi 11 gusht 2019

11 Gusht 2019, 05:18 Nga DOSJA
Një ditë intriguese për beqarët por është

Dashi

Dashuria: Një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet shoqërore, por disa komplikime në dashuri mund ta bëjnë të vështirë dialogun me të dashurin tënd. Arritjet do jenë shumë më të lehta për beqarët, edhe nëse ndjejnë një shenjë lodhjeje nuk do të humbin asnjë aventurë.

Puna: Jupiteri afrohet dhe ju fton të jeni ndërmarrës. Kjo është koha më e mirë për të bërë plane.

Demi

Dashuria: Yjet janë gjithashtu të favorshëm me ju sot. Partneritetet e testuara mirë do të jenë edhe më solide, edhe nëse disa probleme të vogla mund të shtyjnë një projekt të rëndësishëm. Beqarët do u duhet të zgjedhin vetëm midis takimeve që do të bëjnë.

Puna: Lajm i mirë për ata që do të ndryshojnë punë ose janë në punën e tyre të parë. Do të bëni një përshtypje të shkëlqyeshme.

Binjakët

Dashuria: Kjo ditë do t’i bëjë nervozë ata që kanë lindur në këtë shenjë. Vëmendje e shtuar për ndjenjat që në të vërtetë janë pak në çrregullim. Ata që po kërkojnë histori të reja dashurie ende nuk janë plotësisht të bindur.

Puna: Do të duhet të përballeni me disa momente të pakëndshme në punë. Kushtojini vëmendje reagimeve të ekzagjeruara.

Gaforrja

Dashuria: Nuk është një kohë e mirë për çiftet, por reflektimi mund të jetë i mirë dhe do të ndihmojë të kuptoni nëse në të ardhmen do të ketë burime të mjaftueshme për të mos patur keqardhje. Një mbrëmje intriguese për beqarët, ata akoma mund të shijojnë këtë verë me gëzim.

Puna: Ndryshimet dhe programet e kësaj periudhe do të diktohen nga një vendosmëri e madhe.

Luani

Dashuria: Armëpushimi me personin e dashur vazhdon dhe madje edhe sot do të kaloni një ditë plot emocione. Do të lini pas gjithçka që në të kaluarën ju ka futur në krizë. Njohje të reja dhe interesante po vijnë për beqarët, jini të guximshëm dhe jetoni plotësisht çdo moment!

Puna: Do të jeni këmbëngulës dhe do të insistoni të ndiqni qëllimet tuaja. Do të jeni plot energji dhe gjithçka do ju duket e thjeshtë për t’u marrë.

Virgjëresha

Dashuria: Dashuria ju bën euforik dhe takimet e reja mund të jenë të këndshme, por ato mund të japin shpresë për lajme të mëdha. Pasi keni provuar disa momente krize, për fat të mirë gjithçka po ecën në maksimum. Vera i jep beqarëve flirtime dhe aventura interesante.

Puna: Do të keni mundësinë të përfundoni nisma afatgjata dhe do të keni mundësi të merrni shumë mbështetje.

Peshorja

Dashuria: Sot do të duhet të merreni me disa diskutime familjare që do t’ju japin një kohë të vështirë. Partneri do ju japë gjithë mbështetjen që ju nevojitet. Takime intriguese për shumë beqar, ju jeni plot sharm dhe do magjepsni këdo, por lini veten të lirë!

Puna: Gjëra të rëndësishme do të ndodhin, ju do të dini se si t’i trajtoni ato dhe të vërtetoni vlerën tuaj. Keni më shumë besim tek vetja.

Akrepi

Dashuria: Kushdo që dëshiron të përmirësojë lidhjen e çiftit, do të duhet të angazhohet dhe t’i kushtojë më shumë kohë dashurisë. Venusi ju bën shumë tërheqës dhe do të keni sukses të bëni për vete zemrën e partnerit tuaj. Një tërheqje shumë e fortë do t’i bëjë beqarët që të dorëzohen.

Puna: Do të ketë mundësi të rëndësishme për të arritur një qëllim shumë ambicioz, thjesht duhet të luani mirë kartat tuaja.

Shigjetari

Dashuria: Çiftet që duan të bëjnë bashkëjetesë ose projekte martese sot do të kenë mundësitë më të mira për ta bërë këtë. Venusi mbështet beqarët që synojnë të gjejnë një pikë fikse në jetën e tyre.

Puna: Planetët janë në favorin tuaj dhe do t’ju bëjnë të guximshëm në përfundimin e çdo bisedimi. Do të mahniteni të gjithë!

Bricjapi

Dashuria: Një ditë plot shpresë, shumë Bricjapë do të kthehen të besojnë në një marrëdhënie që ishte në krizë. Është një kohë e mirë për tu rikuperuar. Yjet shpallin dashuri të reja për beqarët dhe shumë do takohen me shpirtin binjak.

Puna: Ju duhet të mbështeteni te njerëzit e mirë, kështu që hapni sytë dhe zgjidhni mirë kujt t’i besoni me detyra.

Ujori

Dashuria: Mundohuni në çdo mënyrë për të zgjidhur keqkuptimet që kanë kompromentuar bashkimin tuaj. Hapuni pranë të dashurit tuaj dhe përpiquni të kapërceni dallimet. Beqarët mund të ndërmarrin hapin e parë dhe ta përdorin këtë ditë për të realizuar ëndrrat e tyre.

Puna: Me mbështetjen e Jupiterit, do të keni mundësi të arrini qëllime shumë të rëndësishme profesionale dhe të keni sukses.

Peshqit

Dashuria: Takimet e bukura dhe të lumtura do të shkrijnë edhe akujt më të vështira. Ata që janë tashmë në çifte do të duhet të bëjnë kujdes nga tundimet! Zemrat e vetmuara mund të vendosin ta njohin më mirë një person, mbase është koha e duhur për t’u dashuruar.

Puna: Lajm i mirë për ata që presin për një promovim. Për shumë është edhe më shumë sesa prisnin!

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 11 gusht 2019 horoskopi 11 gusht 2019

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve