LIVE UPDATES

horoskopi 11 gusht 2019

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Një ditë intriguese për beqarët por është kohë e mirë për të bërë plane/Horoskopi 11 gusht 2019 - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Një ditë intriguese për beqarët por është kohë e mirë për të bërë plane/Horoskopi 11 gusht 2019

11 Gusht 2019, 05:18 Nga DOSJA
Një ditë intriguese për beqarët por është

Dashi

Dashuria: Një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet shoqërore, por disa komplikime në dashuri mund ta bëjnë të vështirë dialogun me të dashurin tënd. Arritjet do jenë shumë më të lehta për beqarët, edhe nëse ndjejnë një shenjë lodhjeje nuk do të humbin asnjë aventurë.

Puna: Jupiteri afrohet dhe ju fton të jeni ndërmarrës. Kjo është koha më e mirë për të bërë plane.

Demi

Dashuria: Yjet janë gjithashtu të favorshëm me ju sot. Partneritetet e testuara mirë do të jenë edhe më solide, edhe nëse disa probleme të vogla mund të shtyjnë një projekt të rëndësishëm. Beqarët do u duhet të zgjedhin vetëm midis takimeve që do të bëjnë.

Puna: Lajm i mirë për ata që do të ndryshojnë punë ose janë në punën e tyre të parë. Do të bëni një përshtypje të shkëlqyeshme.

Binjakët

Dashuria: Kjo ditë do t’i bëjë nervozë ata që kanë lindur në këtë shenjë. Vëmendje e shtuar për ndjenjat që në të vërtetë janë pak në çrregullim. Ata që po kërkojnë histori të reja dashurie ende nuk janë plotësisht të bindur.

Puna: Do të duhet të përballeni me disa momente të pakëndshme në punë. Kushtojini vëmendje reagimeve të ekzagjeruara.

Gaforrja

Dashuria: Nuk është një kohë e mirë për çiftet, por reflektimi mund të jetë i mirë dhe do të ndihmojë të kuptoni nëse në të ardhmen do të ketë burime të mjaftueshme për të mos patur keqardhje. Një mbrëmje intriguese për beqarët, ata akoma mund të shijojnë këtë verë me gëzim.

Puna: Ndryshimet dhe programet e kësaj periudhe do të diktohen nga një vendosmëri e madhe.

Luani

Dashuria: Armëpushimi me personin e dashur vazhdon dhe madje edhe sot do të kaloni një ditë plot emocione. Do të lini pas gjithçka që në të kaluarën ju ka futur në krizë. Njohje të reja dhe interesante po vijnë për beqarët, jini të guximshëm dhe jetoni plotësisht çdo moment!

Puna: Do të jeni këmbëngulës dhe do të insistoni të ndiqni qëllimet tuaja. Do të jeni plot energji dhe gjithçka do ju duket e thjeshtë për t’u marrë.

Virgjëresha

Dashuria: Dashuria ju bën euforik dhe takimet e reja mund të jenë të këndshme, por ato mund të japin shpresë për lajme të mëdha. Pasi keni provuar disa momente krize, për fat të mirë gjithçka po ecën në maksimum. Vera i jep beqarëve flirtime dhe aventura interesante.

Puna: Do të keni mundësinë të përfundoni nisma afatgjata dhe do të keni mundësi të merrni shumë mbështetje.

Peshorja

Dashuria: Sot do të duhet të merreni me disa diskutime familjare që do t’ju japin një kohë të vështirë. Partneri do ju japë gjithë mbështetjen që ju nevojitet. Takime intriguese për shumë beqar, ju jeni plot sharm dhe do magjepsni këdo, por lini veten të lirë!

Puna: Gjëra të rëndësishme do të ndodhin, ju do të dini se si t’i trajtoni ato dhe të vërtetoni vlerën tuaj. Keni më shumë besim tek vetja.

Akrepi

Dashuria: Kushdo që dëshiron të përmirësojë lidhjen e çiftit, do të duhet të angazhohet dhe t’i kushtojë më shumë kohë dashurisë. Venusi ju bën shumë tërheqës dhe do të keni sukses të bëni për vete zemrën e partnerit tuaj. Një tërheqje shumë e fortë do t’i bëjë beqarët që të dorëzohen.

Puna: Do të ketë mundësi të rëndësishme për të arritur një qëllim shumë ambicioz, thjesht duhet të luani mirë kartat tuaja.

Shigjetari

Dashuria: Çiftet që duan të bëjnë bashkëjetesë ose projekte martese sot do të kenë mundësitë më të mira për ta bërë këtë. Venusi mbështet beqarët që synojnë të gjejnë një pikë fikse në jetën e tyre.

Puna: Planetët janë në favorin tuaj dhe do t’ju bëjnë të guximshëm në përfundimin e çdo bisedimi. Do të mahniteni të gjithë!

Bricjapi

Dashuria: Një ditë plot shpresë, shumë Bricjapë do të kthehen të besojnë në një marrëdhënie që ishte në krizë. Është një kohë e mirë për tu rikuperuar. Yjet shpallin dashuri të reja për beqarët dhe shumë do takohen me shpirtin binjak.

Puna: Ju duhet të mbështeteni te njerëzit e mirë, kështu që hapni sytë dhe zgjidhni mirë kujt t’i besoni me detyra.

Ujori

Dashuria: Mundohuni në çdo mënyrë për të zgjidhur keqkuptimet që kanë kompromentuar bashkimin tuaj. Hapuni pranë të dashurit tuaj dhe përpiquni të kapërceni dallimet. Beqarët mund të ndërmarrin hapin e parë dhe ta përdorin këtë ditë për të realizuar ëndrrat e tyre.

Puna: Me mbështetjen e Jupiterit, do të keni mundësi të arrini qëllime shumë të rëndësishme profesionale dhe të keni sukses.

Peshqit

Dashuria: Takimet e bukura dhe të lumtura do të shkrijnë edhe akujt më të vështira. Ata që janë tashmë në çifte do të duhet të bëjnë kujdes nga tundimet! Zemrat e vetmuara mund të vendosin ta njohin më mirë një person, mbase është koha e duhur për t’u dashuruar.

Puna: Lajm i mirë për ata që presin për një promovim. Për shumë është edhe më shumë sesa prisnin!

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 11 gusht 2019 horoskopi 11 gusht 2019

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'