LIVE UPDATES
Aktualitet

“Në urgjenca punojnë marangozë dhe pastrues”/ Infermieri Bardhi i kthehet Metës: Ka mjekë që nuk dëgjojnë nga veshë

26 Gusht 2020, 10:24 Nga DOSJA
“Në urgjenca punojnë marangozë dhe pastrues”/

TIRANË- Infermieri Frrok Bardhi ka reaguar ndaj presidentit Ilir Meta për numrin e ulët të mjekëve në Shqipëri. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ai shprehet se në sistemin shëndetësor situata është shumë më rëndë. Bardhi tregon se urgjenca janë punësuar marangozë dhe pastrues me diploma të blera. Madje sipas tij ka edhe mjekë që nuk dëgjojnë nga veshët dhe e kanë të pamundur për të diagostikuar pacientët.

Postimi i plotë:

President. Meta. Tek lexoja dje shqetsimin ngritur, për numërin shumë të pakët të Mjekve për frymë në Shqiperi. E kam vetëm një pytje? Po cilësin e personelit që punojnë psh në Urgjencat levizese në Tiranë apo ajo e ashtëquajtura Urgjenca Kombëtare ke iden se si është cilësia e tyre? President. Nuk duhet të mbysi militantizmi dhe Partitizmi Bluzëbardhët në Shqipëri. SHIK dhe SHISH duhet të ndjekin veprimtarin e QKUM apo 127 Urgjent …
1- Aty,punojnë Mjek ,qe nuk dëgjojnë nga veshët, si i tillë nuk mund të dëgjojë se sa e ka Tensionin Arterial, apo rrahjet e Zemrës Pacienti !! Kjo është e rëndë.
2-Aty ,punojnë Infermiere ,që me parë ishin pastruese,apo infermierë qe ishin marangozë apo mekanikë por që kan blerë diplomat në tezga zarzavatesh,Infermier që zgjidhet Kryeinfermier, dhe kur i këkon aparatin e serumit, të thotë ja ku e ke ,merre por ai është stativi.
3- Aty punojnë shofer Autoambulancash,që kanë thyer krahë,prarakrahë,klavikula,apo kanë shqyer skalpe kokash pacintësh gjatë transportit në rrugëtim për në spitale, ka shofer të modelit Kanavije etj etj . Duhet 1 muaj për të folur e spjeguar gjendejn katastrofike në Urgjenca President. Ajo që duket,ashtë asgjë fare para realitetit të trishtë. 

Ky reagim i Frrok Bardhit vjen pas deklaratës së presidentit Ilir Meta se numri i paktë i mjekëve në Shqipëri është një problem serioz. Presidenti tha se duhen sa më shpejt politika largpamëse për këtë problem.

J.V/Dosja.al 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet frrok bardhi ilir meta raporti i obsh për mjekët frrok bardhi ilir meta raporti i obsh për mjekët

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni