LIVE UPDATES
Politike

Letra e Trump fut në ‘sherr’ Bejtjen me Vasilin/ Gazetari: Jam dakord me Ramën… nënkryetari i LSI-së: Është qesharak

3 Tetor 2020, 10:11 Nga DOSJA
Letra e Trump fut në ‘sherr’ Bejtjen me Vasilin/ Gazetari: Jam

TIRANË- Vendimi i kryeministrit Edi Rama për të vazhduar në linjën e Bashkimit Evropian, dhe jo atë të Shteteve të Bashkuara ka sjellë një përplasje mes nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe gazetarit Andi Bejtja. Shkak është bërë një postim i gazetarit, i cili thoshte se ishte dakord me kryeministrin Edi Rama, për herë të parë. Por në koment iu përgjigj Vasili, i cili thoshte se Rama po bën gjoja si sovranist qesharak, duke kujtuar se në vitin 2017, Rama votoi kundër një rezolute që i kërkonte Uashingtonit të tërhiqej nga vendimi për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit. Por sërish ka replikuar Bejtja, i cili thotë se opozita ku bën pjesë edhe Vasili, bën mirë të mos ndezë qirinj për shëndetin e Melania Trump, por të bëjë protesta për dhunimin e Kushtetutës.

POSTIMI I PARË I ANDI BEJTJES: 

PËRGJIGJIA E BEJTJES: 

I dashur Titi, u zgjova dhe pashë që më kishe hyrë në ballkonin tim digjital me një çarçaf ku normal mbroje Trump si gjithmonë dhe hidhje dhe idenë që duhej pranuar ftesa e Presidentit Amerikan për të hapur ambasadë dhe Tirana në Jerusalem. Pata një lehtësim uh… thashë me vete, mirë që nuk qenka konferencë për shtyp, qëndrim zyrtar i LSI, po thjesht status. Kështu që e kemi me kollaj tani e lëmë Trumpin për herë tjetër se vazhdoj të ta them që ka diçka anormale të urresh Ramen dhe të duash Trumpin në të njëjtën kohë. Po nejse, këto i flasim pas 25 prillit me qetësi. Prandaj fokusohuni te Rama jo thjesht duke e share fb e duke i thënë shkollëpak, po me aksione politike konkrete, se e kaloi dhe kodin siç deshi pa pyetur ODIHR e ndërkombëtarë, është nga herët e dhjeta që thoni nuk e bën dhe ai përsëri… Ndaj sa futeni në ballkonin tim digjital me çarçafë për Trump apo ndizni qirinj për shëndetin e Melanise, shif mos bëni ndonjë protestë e të ngrini popullin në këmbë për këtë dhunim që i bëri Rama rregullave të lojës, Kushtetutes, dhunim që ju bëri juve në radhë të parë që ishit në tavolinë e që si gjithmonë thatë prape “nuk ka asnjë shans t’i shkojë deri në fund” e prapë i shkoi… Kështu që debatet për Trumpin i lëmë për me vonë.

(F.g/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike andi bejtja edi rama letra e trump per ramen petrit vasili andi bejtja edi rama letra e trump per ramen petrit vasili

Sondazh

Poll

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!