Politike

Thithte kokainë mbi banak, REAGON për herë të parë Lefter Alla: Montazh i PD, më shantazhojnë grupet kriminale

Numri një i Bulqizës pretendon gjithashtu se është kërcënuar nga grupe kriminale, që sipas tij dikur plaçkisnin pasurinë e Bulqizës me bekimin e Partisë Demokratike dhe tanimë që nuk e bëjnë dot më e kanë shantazhuar.
Featured image of article: Thithte kokainë mbi banak, REAGON për herë të parë Lefter Alla: Montazh i PD, më shantazhojnë grupet kriminale Lefter Alla dhe Ervin Salianjin

BULQIZË– Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar menjëherë pas publikimit të videos ku shfaqet duke thithur kokainë në banakun e një lokali. Në statusin e tij në Facebook, Alla shkruan se pamjet janë të montuara njësoj si ‘Babale’ duke premtuar se çështjen do ta çojë edhe në Gjykatë. Numri një i Bulqizës pretendon gjithashtu se është kërcënuar nga grupe kriminale, që sipas tij dikur plaçkisnin pasurinë e Bulqizës me bekimin e Partisë Demokratike dhe tanimë që nuk e bëjnë dot më e kanë shantazhuar.

“Unë nuk jam në detyrë për të kënaqur orekset e mbushur xhepat e klientëve të PD që për vite me radhë e kthyen Bulqizën në një parajsë për grabitje e ferr për qytetarët. Jam këtu për të punuar për qytetarët e thjeshtë dhe jam krenar që një nga punët më të mira që kam bërë ka qenë largimi i asaj tufe grabitësish që sot montojnë video në SHQUP,”-shkruan ndër të tjera Alla. 

POSTIMI I PLOTË:

Është për të ardhur keq kur një parti që ka bërë histori në këtë vend, një parti që pretendon se është alternativë qeverisëse, e redukton aksionin e vet politik në montazhe e transmetime videosh me Babale. Por, është akoma më kriminale kur kjo parti, e koordinon aksionin e vet politik me grupe biznesi e grupe kriminale, që dikur plaçkisnin pasurinë e Bulqizës me bekimin e Partisë Demokratike. Dhe sot, që Bulqizën nuk e drejton më PD dhe atyre ju është prerë rruga e grabitjes, kthehen të gjithë bashkë në montazhierë për të më shantazhuar mua! Montazhi që po shfaqin sot është seria e radhës e telenovelës Babale, që si për turp shfaqet në TV me Ervin Salianjin, të njëjtin njeri që sajoi Babalen e që sot është dënuar me burg për mashtrimin e vet në atë telenovelë e do të përballet me gjykatën edhe për këtë rast.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk ka shanse që t’ju ecë ky shantazh. Unë nuk jam në detyrë për të kënaqur orekset e mbushur xhepat e klientëve të PD që për vite me radhë e kthyen Bulqizën në një parajsë për grabitje e ferr për qytetarët. Jam këtu për të punuar për qytetarët e thjeshtë dhe jam krenar që një nga punët më të mira që kam bërë ka qenë largimi i asaj tufe grabitësish që sot montojnë video në SHQUP.

Pasi e paralajmëroi në emisionin “Opinion”, gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar videon e kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla duke konsumuar ‘kokainë’. Pas publikimit të pamjeve, një reagim i menjëherëshëm ka ardhur nga Alla, i cili e ka cilësuar videon si montazh duke pretenduar se i është bërë edhe presion nga grupet kriminale. Ndërsa PD ka kërkuar dorëheqjen e tij. Ende nuk ka asnjë reagim zyrtar nga socialistët. Në fakt, konsumimi i lëndëve narkotike nuk e pengon Allën të ushtrojë detyrën e kryebashkiakut, por vlen të theksojmë një nga kërkesat e hershme të opozitës për të përfshirë testin e drogës, bashkëngjitur formularit të dekriminalizimit. Lëndët narkotike, të cilit do lloj qofshin ato, janë substanca psikotrope, e si të tilla, ato kanë ndikim mbi Sistemin Nervor Qendror.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment