LIVE UPDATES
Politike

LAJMI I FUNDIT/ Zgjedhjet brenda partive, Rama kujton të shkuarën, s’i ndahet dot krahasimit me PD: Po mos të pranonin të

13 Nëntor 2020, 14:25 Nga DOSJA
LAJMI I FUNDIT/ Zgjedhjet brenda partive, Rama kujton të shkuarën,

Edi Rama:Ne kemi nevojë që të harmonizojmë gjeneratat dhe eksperiencat e atyre që prej kohësh janë të angazhuar në këtë front. Kur ne themi që jemi të hapur dhe duam të ndërtojmë një skuadër harmonike nuk kemi parasysh vetëm mosha të reja, por edhe ata që kanë forcë shpirtërore që kanë pasion dhe ide të reja për ne. Kam parasysh njerëz që vijnë nga rruga e suksesit të tyre në atë drejtim që kanë zgjedhur. Qe nga ata të administratës, tek ata që kanë zgjedhur të shërbejnë si mësues, mjekë, infermiere, punonjës socialë dhe ata që punojnë tokat. Deri tek ata që janë në emigracion që e shohin Shqipërinë me vëmendje dhe dëshirë që duhet të bëhet më e mirë çdo ditë. Këtu nuk është një proces dhe fillon dhe mbaron me deputetët. Shtrihet përtej kësaj. Në Fier kemi eksperienca pozitive me vajza dhe djem që janë përfshirë në qeverisjen vendore. S’është proces që na detyroi dikush, apo për të thënë që jemi të hapur. Jemi të prirur që ta ripërtërijmë gjakun. Kjo është tradita jonë. Nëse nuk do të ishte kjo traditë, unë që po iu flas, s’do isha këtu sot. Kjo është shpreja më kuptimplotë e asaj që është tradita jonë. Dy njerëz të një moshe tani, të dy i kemi humbur tjegullat e kokës, jemi të një gjenerate. Me dy drejtime të ndryshme që gjendemi në një familje politike. Si ky shembull ka me qindra në historinë e kësaj partie. Ne nuk kemi nevojë të bëjmë farsa si ajo që bën kundërshtarët tanë politikë. Është e panevojshme, e padobishme dhe e pakuptueshme. Ngritën një komunitet të urtësh, duke nënçmuar gjithë familjen politike. Duke iu dhënë anëtarëve ‘hajdeni dhe na tregoni kush s’duhet të jetë’. Gjithë procesi për të “vrarë” djalin e Fahriut. E pakuptueshme për të përfunduar kokoshi një thelë. Dhe pastaj Luli thotë që fshihem pas Komitetit të ekspertëve.Unë e mirëkutpoj se ai ndërton komitete për t’u fshehur, dhe përdor një ish-president për të nxirë Babalen.

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë