LIVE UPDATES
Politike

Plas skandali, a u mbushën kutitë? Kandidatja e PS merr 7666 vota, votuan vetëm 5900 (SHIFRAT)

1 Korrik 2019, 08:46 Nga DOSJA
Plas skandali, a u mbushën kutitë? Kandidatja e PS merr 7666 vota,

SHQIPËRI- Hije të forta skandali në të dhënat për numërimin e votave të 30 qershorit. Parregullsi me Divjakën, Urën Vajgurore, Maliqin dhe të gjitha qytetet e tjera në të cilat procesi i numërimit. Dosja.al sjell krahasimet e votave mes votimit dhe numërimit në të gjitha qytetet ku tashmë janë shpallur rezultatët përfundimtare.

Siç shihet dhe nga krahasimet që po sjell Dosja.al, ka ndryshime mes votave që janë numëruar dhe ato që janë votuar. Krahasimet janë bërë mes dy shifrave zyrtare të KQZ-së, ato që janë dërguar mbrëmë në darkë dhe ato që rezultojnë sot në faqen zyrtare të këtij institucioni.

Për këto mos koordinime të shifrave ka ardhur dhe një reagim nga KQZ, e cila shprehet se kjo mos përputhje ka ardhur sepse KZAZ-të nuk kanë bërë raprotime të sakta dje. Shifrat tregojnë se nuk ka asnjë përputhje mes votave që janë hedhur në kutinë e votimit me ato që janë numëruar, në shumë raste janë më shumë, por në disa bashki ka më pas vota të numëruara se ato që janë hedhur në kuti nga qytetarët.

MALËSIA E MADHE/ Votimi: 7600- Numërimi: 8265

VAU I DEJËS/ Votimi:  5166- Numërimi: 6,223

PUKË/ Votimi:  3939- Numërimi: 3,730

FUSHË ARRËZ/ Votimi: 2602 – Numërimi: 2,462

TROPOJË/ Votimi:  3997- Numërimi: 3,538

HAS/ Votimi: 4343 – Numërimi 4,276

BULQIZË/ Votimi: 7500- Numërimi: 8072

VORË/ Votimi: 6120- Numërimi: 6,208

KAVAJË/ Votimi: 7784- Numërimi: 7548

BELSH/ Votimi: 6510- Numërimi: 6546

GRAMSH/ Votimi: 8947- Numërimi: 9076

LIBRAZHD/ Votimi: 12388- Numërimi: 11383

PRRENJAS/ Votimi: 8100- Numërimi:  7604

DIVJAKA/ Votimi: 13000- Numërimi: 13513

PATOS/ Votimi: 8804- Numërimi: 8465

ROSKOVEC/ Votimi: 7800- Numërimi: 7,740

MALLAKASTËR/ Votimi: 6200- Numërimi: 6163     

URA VAJGURORE/ Votimi: 5900- Numërimi: 7,666

POLIÇAN/  Votimi: 4750- Numërimi: 4,681

SKRAPAR/ Votimi: 4522= Numërimi: 4505

PUSTEC/ Votimi: 2417- Numërimi: 2364

KOLONJË/ Votimi: 5005- Numërimi: 4583

MEMALIAJ/ Votimi: 4150- Numërimi: 4206

LIBOHOVË/ Votimi: 1369- Numërimi: 1,275

SELENICË/ Votimi: 6200- Numërimi: 6292

HIMARË/ Votimi: 4165- Numërimi: 4,209

DELVINË Votimi: 3047- Numërimi: 2,608

KONISPOL/ Votimi: 3486- Numërimi: 3,328

(A.B. F.G. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike mbushja e kutive parregullsite ne zgjedhje rezultatet e zgjedhjeve lokale shqiperia voton 2019 mbushja e kutive parregullsite ne zgjedhje rezultatet e zgjedhjeve lokale shqiperia voton 2019

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh