LIVE UPDATES
Bota

Kovaçeski: Do kandidoj për kryetar të LSDM-së, jam i gatshëm të marr përgjegjësi

29 Nëntor 2021, 10:11 Nga DOSJA
Kovaçeski: Do kandidoj për kryetar të LSDM-së, jam i

MAQEDONI E VERIUT – Zëvendësministri aktual i Financave, dhe njëkohëisht anëtari i Këshillit qëndror të LSDM  Dimitar Kovaçevski tha se do të kandidojë për kryetar të LSDM-së. Ai ka konfirmuar se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen dhe kjo do u hapë rrugën zgjedhjeve të drejtpërdrejta.

Ai në intervistën e tij për MIA theksoi se është i gatshëm të ndërmerr përgjegjësi, por siç thotë ai, LSDM është parti e madhe dhe aty ka shumë persona të aftë që mund të jenë kandidatë. Ai tha se këto zgjedhje do të sillnin një frymë të rë brenda partisë.

“Pa dallim nëse ka kandidatë të tjerë, pres debat politik dhe zgjedhjen e udhëheqësisë që do të thotë energji të re për partinë, por edhe për shtetin. Në këtë proces është shumë e rëndësishme ta përforcojmë dhe motivojmë secilin anëtar që të bashkohet te ndryshimet me strategjinë e re dhe riorganizimin e partisë”, tha Kovaçevski.

Ai tha se është anëtar i LSDM-së që nga viti 1994 dhe për gati 30 vjet ka bashëpunuar me këdo që ka qënë në udhëheqje. Ai thotë se duhen mësuar me kritikat dhe se nuk duhet të harrojnë të veprojnë e jo vetëm të flasin. Ai tha se me komunikimin e tij përpiqet ta bashkojë anëtarësinë dhe se partisë i nevojiten të gjithë.

“Do të duhet të mësohemi me kritika ndaj njëri tjetrit. Gjithashtu duhet të respektohemi dhe të mos harrojmë për veprat. Funksionarët e tashëm dhe të tanishë të cilët për një periudhë të caktuar kanë kontribuar për qytetarët duhet të respektohen nga udhëheqësia. Unë jam anëtar i LSDM-së nga viti 1994 dhe për gati 30 vjet kam pasur mundësinë të bashkëpunuj me të gjitha udhëheqësitë. Kryetari i ardhshëm duhet të ketë plan se si ta përfshijë dhe sigurojë mbështetjen e tyre”, tha mes tjerash Kovaçevski.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota rajoni dimitar kovaçeski lsdm dimitar kovaçeski lsdm

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni