LIVE UPDATES
Aktualitet

‘Kanë një fëmijë 3-vjeç’/ U hodh nga ballkoni pas sherrit me burrin, fqinjët: Dolëm jashtë, pamë që Anisa ishte he

7 Korrik 2021, 10:04 Nga DOSJA
‘Kanë një fëmijë 3-vjeç’/ U hodh nga

DURRËS– Një ngjarje e rëndë tronditi qytetin e Durrësit ditën e djeshme, ku një 24-vjeçare e identifikuar si Anisa Gjina është hedhur nga ballkoni i banesës së saj duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Fqinjët e çiftit të cilët banonin në katin e tretë të një banese private, u shprehën se ata nuk kanë dëgjuar gjë ditën e djeshme dhe se marrëdhënia mes çiftit të bashkëshortëve Gjini ishte shumë e mirë, aq sa ngjarja e ndodhur u bën shumë përshtypje.

Unë isha në gjumë e dëgjoi burri e më tha. Kur erdha e kishte çuar burri i vet te spitali e nuk e pamë më me sy. Nuk i kam dëgjuar ndonjëherë me zënie me thënë të drejtën, ai punon në ndërtim, ajo te fabrika e këpucëve. Një çun të vogël kanë. Sot ato e dinë vet zemrat e veta e ne nuk dimë gjë. I kena pa gjithmonë mirë. Kam qenë në një dasmë bashkë me atë, i kam pa shumë mirë, nuk e di. Në punë ka qenë ajo, ka qenë në fabrikë këpucësh në Shkozet, shkonte çdo ditë. Ato janë nga Gramshi”, tha një fqinje.

“Unë isha në shtëpinë time, kur më erdhi haberi mu kishte mbaruar çdo gjë. Aq mirë kanë shkuar sa nuk bën vaki. Kanë një fëmijë, punonin të dy“, tha fqinja tjetër.

Fqinjët thanë gjithashtu se ka qenë ora 23:00 e mbrëmjes kur dëgjuan një zhurmë të madhe.

“Dolëm jashtë, kur pamë që Anisa ishte hedhur nga ballkoni i katit të tretë. Bashkëshorti e mori dhe e dërgoi në spital, por ajo kishte vdekur. Ata kanë një djalë 3 vjeç dhe nuk i kishim parë kurrë të kishin ndonjë sherr”.

(A.B)/Dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet anisa gjini sherr mes ciftit ne durres anisa gjini sherr mes ciftit ne durres

Sondazh

Poll
Aktualitet 7 Korrik 2021, 09:10

SHKODËR– Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka caktuar sot masën e sigurisë “arrest me burg” për dy mjekët e spitalit të Traumës, Ervin Sula...

Dosja Sot Date 22 mars

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor