LIVE UPDATES
Bota

“Ju *** policinë, s’më plas trapi”/ Zbardhet dosja e Harry Mcguire, si mbrojtësi i United sulmoi efektivët bashkë me

1 Shtator 2020, 18:07 Nga DOSJA
“Ju *** policinë, s’më plas trapi”/ Zbardhet dosja e

GREQI– Media ndërkombëtare ka zbardhur dosjen e plotë të Harry Mcguire, mbrojtësit të Manchester United, i cili u vu në pranga në Mykonos. Sipas dosjes së zbardhur nga “The Sun”, Mcguire ka gënjyer kur ka thënë se një grup shqiptarësh ka dashur t’i drogojë motrën, dhe se gjithë çështja e denoncuar është pjellë e fantazisë së futbollistit.

Në dosje, sipas dëshmisë së efektivëve, Mcguire ka ofenduar efektivët, në momentin që ata kanë dashur ta arrestojnë.

“Filloi të shante policinë, ‘Të q**** policinë’, thoshte. Ata ofenduan edhe Greqinë, ‘Të q**** Greqinë, s’më plas trapi’, tha. Ai sulmoi rreshterin pas ndërhyrjes së policies, e shtyu dhe e goditi në këmbën e majtë duke i shkaktuar enjte. Edhe i vëllai i tij sulmoi një polic tjetër duke i shkaktuar plagë në buzë. Gjatë arrestimi të pandehurit bënë mjaft rezistencë,”- thuhet në dosje, sipas dëshmisë së policit.

Me 21 gusht shkova për të marrë 8 klientë britanikë. Disa prej tyre hipën në makinë dhe disa të tjerë jo. Aty e kuptova se po bëhej një zënkë jashtë. Dola jashtë dhe u mundova ti qetësoj. Në atë moment erdhën katër burra që u prezantuan si oficerë policie. Pashë një nga klientët e mi që goditi një nga policët. Më pas policia më kërkoi ti dërgoja në një stacion policie dhe ashtu bëra. Dy klientët e mi shanin policinë,”– tregon shoferi që ishte punësuar për të transportuar futbollistin, dëshmi kjo e mbajtur shënim gjithashtu në dosje.

Harry Mcguire u përfshi në një konflikt në ishulin grek Mykonos, ku kishte shkuar me një grup shoqërie dhe të motrën për t’u dëfryer. Fillimisht, u raportua se një grup shqiptarësh kishin ngacmuar motrën e mbrojtësit dhe se për këtë arsye kishte ardhur edhe sherri. Më pas doli një tjetër version, ku thuhej se nuk kishte asnjë shqiptar dhe se ngacmuesi ishte me një tjetër shtetësi. Ndërkohë, tashmë, gjithçka ka rezultuar se ishte një gënjeshtër. Maguire u dënua me 21 muaj burg por u la i lirë me kusht.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota harry mcguire sherri i harry mcguire ne mykonos the sun harry mcguire sherri i harry mcguire ne mykonos the sun

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS